Olej opałowy w bakach pojazdów

Olej opałowy w bakach pojazdów

Olej opałowy znaleźli funkcjonariusze łódzkiej Służby Celnej, w bakach samochodów wykorzystywanych przez jedno z przedsiębiorstw transportowych z powiatu pabianickiego.

W bakach pojazdów zamontowano specjalne konstrukcje utrudniające wykrycie oszustwa.

W dniu 05.11.2012 r. łódzcy celnicy prowadzili działania kontrolne na drodze nr S14, w okolicach Pabianic. W trakcie działań, zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki DAF.

Funkcjonariusze skontrolowali pojazd pod kątem rodzaju paliwa.

Pierwsza weryfikacja nie wskazywała na nieprawidłowości. Podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziła jednak nietypowa konstrukcja wlewu paliwa. Po dokładnym zbadaniu okazało się, że w zbiornik wmontowana jest metalowa tuleja wypełniona legalnym olejem napędowym. Dopiero po jej wymontowaniu funkcjonariusze uzyskali dostęp do właściwej części baku, z której pobierane było paliwo napędzające pojazd. Jak można się było domyślić, w zbiorniku znajdował się olej opałowy.

Przeróbka baku powodowała, że przy pobieżnej kontroli, do próbnika trafiał legalny olej napędowy znajdujący się we wmontowanej tulei. Dzięki doświadczeniu i czujności funkcjonariuszy, tym razem próba oszustwa się nie powiodła.

W związku z faktem, że skontrolowany pojazd należał do położonej w pobliżu firmy transportowej, funkcjonariusze postanowili przeszukać teren przedsiębiorstwa. W wyniku przeszukania stwierdzili, że wśród 8 znajdujących się tam kolejnych ciągników siodłowych, 6 posiadało przerobione baki paliwa oraz olej opałowy w bakach.

Ponadto, na terenie firmy celnicy znaleźli dystrybutor podłączony do paletopojemników wypełnionych olejem opałowym, przy pomocy którego tankowano pojazdy służbowe. W bakach i pojemnikach było ponad 25tysięcy litrów oleju opałowego służącego do napędzania pojazdów.

Używając, niezgodnie z prawem, oleju opałowego zamiast napędowego, przedsiębiorcy obniżają koszty działalności, przez co mogą zaoferować dużo niższe ceny usług, niż ich konkurenci, prowadzący działalność w sposób legalny.

Do obowiązków Służby Celnej należy ochrona uczciwych przedsiębiorców. Dlatego działania takie będą prowadzone systematycznie.


4trucks.pl / Służba Celna

Przeczytaj też:
Tajemniczy sygnał alarmowy na morzu pochodził z ciężarówki Tajemniczy sygnał alarmowy na zachodnim wybrzeżu Skanii (Szwecja) umknął zarówno kontrolerom ruchu lotniczego, jak i ratownikom morskim. Teraz tajemnica została rozwiązana.
Ciężarówka, przekształcona w dzieło sztuki, pochłania taką samą ilość CO2 z powietrza, jak drzewo Farba na naczepie pochłania tyle samo CO2 z powietrza co drzewo i zapobiega rozwojowi wszelkiego rodzaju wirusów i bakterii.
MAN Trucks rozbudowuje fabrykę ciężarówek w Niepołomicach W ramach strategii New MAN w latach 2020-2022 rozbudowana zostanie fabryka pojazdów ciężarowych w Niepołomicach.
Podczas rozładunku... Podczas rozładunku ciężarówka pochyliła się do tyłu.
Piwo ląduje na poboczu. Wypadek polskiej ciężarówki na autostradzie A10 W poważnym wypadku, w sobotnie popołudnie, na autostradzie A 10 brała udiał polska ciężarówka, która wypadła z pasa ruchu i przewróciła się na poboczu drogi.
KAMAZ-54901 - pierwsze wrażenia z jazdy Z ogólnego punktu widzenia to Mercedes, jednak charakterystyka pracy silnika bardziej przypomina Scanię.
Kto i kiedy ma pierwszeństwo? Kolejność przejazdu to temat, który powinien być potraktowany priorytetowo na kursach prawa jazdy. U źle wyedukowanych kierowców często obowiązuje błędna zasada: kto szybszy ten pierwszy...
Kabina ciężarówki – mobilne centrum dowodzenia kierowcy. Jak się zmieniały? Kabiny ciężarówek to dziś niemal zdalne biura, w których kierowcy ciężarówek spędzają zwykle więcej czasu niż we własnym mieszkaniu - bo nawet 294 dni w roku.  
Zuchwała kradzież elementów ciężarówki w środku miasta Co zobaczył kierowca, gdy wrócił do swojej ciężarówki po nocnym odpoczynku? Złodzieje ukradli maskę i reflektory z zaparkowanej ciężarówki.