WITD: Pod wpływem alkoholu, na magnesie i bez uprawnień!

WITD: Pod wpływem alkoholu, na magnesie i bez uprawnień!

W dniu 10.11.2012 r., na Autostradzie A-2, inspektorzy transportu drogowego z Poznania zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy wraz z naczepą.

W trakcie kontroli drogowej, inspektorzy wyczuli woń alkoholu od kierowcy. Niezwłocznie przeprowadzono stosowne badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Przypuszczenia się potwierdziły - kierowca był pod wpływem alkoholu - wynik to prawie 0,7 promila.

Ponadto, ku zaskoczeniu inspektorów, kierowca prze ostatnie półtora godziny prowadził pojazd posługując się niedozwolonym urządzeniem w postaci magnesu, co powodowało rejestrację na karcie kierowcy odpoczynku.

Analiza dokumentów okazanych do kontroli drogowej, wykazała także, iż kierowca nie wykonał obowiązkowego szkolenia w zakresie przewozów drogowych rzeczy. W związku z czym nie spełniał podstawowych kwalifikacji jako kierowca zawodowy.

WITD - kontrola

Kierowca został przekazany Policji a pojazd został usunięty na parking strzeżony. Za naruszenia z ustawy o transporcie drogowym kierowca został ukarany mandatami karnymi w łącznej wysokości 2800 zł, a za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.


4trucks.pl / WITD Poznań

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL