Odzyskali trzy skradzione ciężarówki

NOSG

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu odzyskali trzy pojazdy ciężarowe o łącznej wartości 160 tys. zł.

 

W dniu 3 września br., przez drogowe przejście graniczne w Kukurykach z Polski na Białoruś, próbował wyjechać zestawem ciężarowym: ciągnik siodłowy Volvo z naczepą Schmitz Cargobull, 38 – letni obywatel Mongolii. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze SG ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN. Kierowca został zatrzymany, zaś Volvo o szacunkowej wartości 50 tys. zł zabezpieczono na parkingu.

Do kolejnego zdarzenia doszło w sobotę 4 września br., kiedy to w Kukurykach, na kierunku wyjazdowym z Polski, samochodem ciężarowym również marki VOLVO o wartości 70 tys. zł, usiłował przekroczyć granicę 33-letni także obywatel Mongolii. Podczas prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusze SG zauważyli ślady ingerencji w pole numeryczne VIN auta. Kierowca został zatrzymany, auto zabezpieczono, zaś sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze.

Jak się okazało, również i 5 września br. na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach, 58 - letni obywatel Białorusi usiłował wywieźć z Polski samochód ciężarowy DAF (wartość 40 tys. zł), w którym dokonano ingerencji w pole identyfikacyjne VIN. W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze. Zatrzymany kierowca został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W trzy dni odzyskano trzy skradzione ciężarówki. W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 8 mln zł.

 

Info: Nadbużański OSG

Przeczytaj też:
Gwałtowne Burze i nieczynne drogi we Francji

Dwanaście departamentów w środkowej i południowej Francji jest w pomarańczowym alarmie Météo France w związku z powodziami lub gwałtownymi burzami.

Kolejna edycja akcji Profesjonalni Kierowcy na autodromie Jastrząb

W dniu 9 września Autodrom Jastrząb wypełnił się uczestnikami akcji Profesjonalni Kierowcy, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich sumienne przygotowanie do zawodu.

Z e-TOLL za przejazd po drogach płatnych zapłacisz o 25% mniej

Ministerstwo Finansów wprowadza czasowe ułatwienia dla przewoźników.

Praca na lata – na co zwrócić uwagę przy wyborze pracodawcy w branży transportowej?

Po trudnym okresie w branży, w wyniku którego wiele firm borykało się z problemami, a pracownicy musieli szukać nowego zatrudnienia, powoli wracamy do normalności.

Nowy system cyfrowych lusterek MAN Optiview

W dniach od 3 do 24 sierpnia pojazdy MAN nowej generacji brały udział w trasie MAN TruckLife Tour prowadzącej przez sześć państw europejskich.

Norwegia podnosi pensje dla kierowców ciężarówek

Wynagrodzenia kierowców zawodowych w Norwegii wzrosną.

Pomorska Miss Scania powraca

Już 4 września teren gdańskiego oddział Scania po raz kolejny zamieni się w zlot pojazdów Scania. W tym roku o tytuł najpiękniejszego pojazdu Scania będzie można zawalczyć już po raz dziewiętnasty.

MAN TGX model 2022 - bez lusterek, z nowymi systemami PETRONAS Lubricants Polska i SUDER.eu wspólnie dla branży TSL

Strategiczne Partnerstwo dotyczące dystrybucji olejów PETRONAS Urania Green w Polsce.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL