Dzień po przeglądzie rejestracyjnym zatrzymany dowód

Dowod rejestracyjny

Dzień po obowiązkowym przeglądzie technicznym zestaw wyglądał tak, jakby latami nie przeszedł w ogóle żadnego przeglądu.

 

W dniu 9 marca w miejscowości Sepno na drodze wojewódzkiej numer 308 inspektorzy z Leszna zatrzymali do kontroli zestaw składający się z ciągnika siodłowego oraz naczepy, który należał do polskiego przewoźnika. Po sprawdzeniu stanu technicznego ciągnika siodłowego inspektorzy stwierdzili wiele nieprawidłowości: uszkodzenie klosza bocznego światła pozycyjnego z prawej i lewej strony pojazdu, niepewne mocowanie kierunkowskazu lewego przedniego, uszkodzenie klosza tylnego światła zespolonego z prawej strony oraz uszkodzenie zabezpieczeń bocznych chroniących przed wjechaniem pod pojazd z prawej i lewej strony.

Wykryte naruszenia zostały zakwalifikowane jako niebezpieczne. Stwierdzono również nieprawidłowy stan techniczny naczepy ciężarowej, w której wykryto: wypływ powietrza z układu hamulcowego, znaczące uszkodzenie opony wraz z przecięciami oraz niezgodną z przepisami głębokość bieżnika, uszkodzenie z obydwu stron pojazdu zabezpieczeń bocznych, brak tylnej tablicy z prawej strony wyróżniającej pojazd długi i ciężki i wyblaknięta i bez własności odblaskowych tylną tablicę wyróżniającą z lewej strony.

Zdziwienie inspektorów wywołał fakt, że kontrolowany zespół pojazdów przeszedł badanie techniczne z wynikiem pozytywnym dzień wcześniej, czyli 8 marca. Ze względu na podejrzenie, że badanie techniczne nie zostało przeprowadzone zgodnie z przepisami prawa, sprawa zostanie przekazana odpowiedniemu staroście powiatowemu. Natomiast wobec przedsiębiorcy oraz osoby zarządzającej będzie toczyć się postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 4.500 zł. W związku ze stwierdzonymi naruszeniami inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne oraz wydali zakaz dalszej jazdy.

Info: WITD Poznań

Przeczytaj też:
Młody kierowca z naruszeniami czasu pracy

Od niedawna wykonywał zawód kierowcy na trasach międzynarodowych. To coraz częstsze tłumaczenie, które słyszą od kierowców wielkopolscy inspektorzy.

Na trzysta ciężarówek tylko jedna zatrzymana. Wspólna akcja ITD i niemieckiej policji

Sposoby manipulacji w tachografach, kontrola i ich wykrywanie były głównym tematem wspólnych warsztatów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i Policji z Brandenburgii.

Lepiej bez karty, czy wykroczenia z kartą?

Kierowca litewskiej ciężarówki od prawie miesiąca jeździł bez karty kierowcy, ponieważ jego karta utraciła ważność.

Dynamiczne kontrole ciężarówek na A4

W ubiegłą środę na dolnośląskim odcinku autostrady A4 pomiędzy zjazdem do miejscowości Kąty Wrocławskie, a zjazdem do Strzegomia, przeprowadzono akcję dynamicznych kontroli kierowców samochodów ciężarowych.

Antena DSRC - co oznacza dla kierowców ciężarówek?

W dniu 14 lutego br. zachodniopomorscy inspektorzy na autostradzie A6 przeprowadzali kontrole drogowe z użyciem anteny DSRC.

Skradzione zestawy ciężarowe na Dolnym Śląsku

W dniu 8 lutego inspektorzy z kłodzkiego oddziału dolnośląskiej ITD patrolując ulice Kłodzka zatrzymali do kontroli dwa zestawy ciężarowe, co do których mieli podejrzenie, iż mogą być przedmiotem przestępstwa.

Bus bez ładunku ważył więcej, niż jego dopuszczalna masa całkowita

Solidny ciężarowy Mercedes-Benz Vario z czterolitrowym silnikiem Diesla został zarejestrowany z dopuszczalną masą całkowitą do 3,5 t.

Ciężarówka jadąca pod prąd wywołuje panikę wśród kierowców

Do niecodziennego zdarzenia doszło na ulicy w Wiedniu. Kierowca jadący pod prąd spowodował zamieszanie w porannym ruchu.

Starsi kierowcy - zagrożenie czy bezpieczeństwo?

Szacuje się, że w 2050 roku w krajach Unii Europejskiej odsetek osób w wieku 50 i więcej lat będzie wynosił prawie 50 proc. ogółu populacji.

Wyszukiwarka

Informacje