Lepiej bez karty, czy wykroczenia z kartą?

kierowca bez karty

Kierowca litewskiej ciężarówki od prawie miesiąca jeździł bez karty kierowcy, ponieważ jego karta utraciła ważność.

 

W środę, na drodze krajowej nr 24 koło Wierzbna (powiat międzyrzecki), inspektor Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymał do rutynowej kontroli litewską ciężarówkę. Pojazdem kierował obywatel Filipin. Podczas kontroli inspektor stwierdził, że w tachografie nie ma karty kierowcy. Kierowca wyciągnął kartę kierowcy z kieszeni, jednak okazało się, że utraciła ona ważność 6 lutego. Od tego czasu kierowca jeździł nie rejestrując swojej aktywności na karcie kierowcy.

Za to naruszenie inspektor zatrzymał kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto zostały wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej na przedsiębiorcę i osobę zarządzającą transportem w przedsiębiorstwie. Ciężarówka została usunięta na parking strzeżony, gdzie pozostanie do czasu wpłacenia kaucji na poczet kary pieniężnej.

info: WITD Gorzów Wlkp.

 

Przeczytaj też:
Młody kierowca z naruszeniami czasu pracy

Od niedawna wykonywał zawód kierowcy na trasach międzynarodowych. To coraz częstsze tłumaczenie, które słyszą od kierowców wielkopolscy inspektorzy.

Dzień po przeglądzie rejestracyjnym zatrzymany dowód

Dzień po obowiązkowym przeglądzie technicznym zestaw wyglądał tak, jakby latami nie przeszedł w ogóle żadnego przeglądu.

Na trzysta ciężarówek tylko jedna zatrzymana. Wspólna akcja ITD i niemieckiej policji

Sposoby manipulacji w tachografach, kontrola i ich wykrywanie były głównym tematem wspólnych warsztatów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i Policji z Brandenburgii.

Dynamiczne kontrole ciężarówek na A4

W ubiegłą środę na dolnośląskim odcinku autostrady A4 pomiędzy zjazdem do miejscowości Kąty Wrocławskie, a zjazdem do Strzegomia, przeprowadzono akcję dynamicznych kontroli kierowców samochodów ciężarowych.

Antena DSRC - co oznacza dla kierowców ciężarówek?

W dniu 14 lutego br. zachodniopomorscy inspektorzy na autostradzie A6 przeprowadzali kontrole drogowe z użyciem anteny DSRC.

Skradzione zestawy ciężarowe na Dolnym Śląsku

W dniu 8 lutego inspektorzy z kłodzkiego oddziału dolnośląskiej ITD patrolując ulice Kłodzka zatrzymali do kontroli dwa zestawy ciężarowe, co do których mieli podejrzenie, iż mogą być przedmiotem przestępstwa.

Bus bez ładunku ważył więcej, niż jego dopuszczalna masa całkowita

Solidny ciężarowy Mercedes-Benz Vario z czterolitrowym silnikiem Diesla został zarejestrowany z dopuszczalną masą całkowitą do 3,5 t.

Ciężarówka jadąca pod prąd wywołuje panikę wśród kierowców

Do niecodziennego zdarzenia doszło na ulicy w Wiedniu. Kierowca jadący pod prąd spowodował zamieszanie w porannym ruchu.

Starsi kierowcy - zagrożenie czy bezpieczeństwo?

Szacuje się, że w 2050 roku w krajach Unii Europejskiej odsetek osób w wieku 50 i więcej lat będzie wynosił prawie 50 proc. ogółu populacji.

Wyszukiwarka

Informacje