Nowe Volvo FMX większa wytrzymałość w nowej większej kabinie (video)

Nowe Volvo FMX

Volvo Trucks wprowadziła na rynek nowe Volvo FMX z całkowicie nową kabiną, zwiększoną ładownością i innowacyjnymi funkcjami bezpieczeństwa.

 

Dzięki zwiększeniu nośności osi przedniej do 20 ton i 38-tonowej osi zespolonej nowe Volvo FMX sprosta najtrudniejszym warunkom i najbardziej wymagającym zadaniom.

- Nasi klienci z branży budowlanej muszą sprostać coraz wyższym wymaganiom dotyczącym ochrony środowiska, efektywności kosztowej, bezpieczeństwa i produktywności. Wprowadzając na rynek nowe Volvo FMX, potwierdzamy nasze zaangażowanie na rzecz tych klientów, którego wyrazem jest tworzenie solidnych samochodów ciężarowych i innowacyjnych usług, aby ułatwić im pracę, zwiększyć bezpieczeństwo i rentowność - komentuje Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Całkowicie nowa kabina bardziej wytrzymała

Nowe Volvo FMX zostało zbudowane na zupełnie nowej platformie kabinowej, opartej na wieloletnich osiągnięciach Volvo w zakresie dostarczania solidnych i funkcjonalnych pojazdów budowlanych. Wprowadzono wytrzymalsze elementy w przedniej części kabiny, które łatwo wymienić, a nowe reflektory w kształcie litery V są wyposażone w osłony. Aby ułatwić kierowcom wchodzenie i wychodzenie, zaprojektowaliśmy nowe antypoślizgowe stopnie.

Nowe Volvo FMX to więcej miejsca w kabinie

Nowe Volvo FMX ma więcej miejsca w kabinie dziennej, a pojemność schowków może wynosić nawet 800 litrów. Obniżona linia drzwi i nowe lusterka wsteczne poprawiły widoczność. Można ją poprawić jeszcze bardziej - w tym celu należy zamontować kamerę po stronie pasażera przesyłającą widok z boku pojazdu na wyświetlacz dodatkowy.

Wnętrze charakteryzuje się nową deską rozdzielczą z większą przestrzenią do przechowywania, nowymi kolorami i nowoczesnym zestawem wskaźników. Znajduje się na niej aktywny 12-calowy wyświetlacz zestawu wskaźników z przejrzystym interfejsem, na którym kierowca może natychmiast zobaczyć potrzebne informacje i wybrać jeden z czterech widoków ekranu, zależnie od sytuacji jazdy. Wyświetlacz zestawu wskaźników jest gotowy do przyszłych aktualizacji i obsługi usług korzystających z łączności (connected services).

Opcjonalny 9-calowy wyświetlacz dodatkowy obsługuje system Infotainment, nawigację, informacje o transporcie i obraz z kamer monitorujących. Łatwo dostępny wyświetlacz można obsługiwać różnymi sposobami: za pomocą intuicyjnie umieszczonych przycisków na kierownicy, głosowo lub bezpośrednio za pośrednictwem ekranu dotykowego i panelu sterowania.

Zarówno na wyświetlaczu zestawu wskaźników, jak i dodatkowym interfejs można wyświetlać w jednym z wielu języków.

Nowa kierownica z opcją pochylania pozwala kierowcy przyjąć podczas jazdy ergonomiczną pozycję.

Kabina sypialna nowego Volvo FMX oferuje lepsze możliwości przechowywania — w tym duży schowek pod umieszczoną wyżej leżanką i schowek z tyłu u góry z panelami LED w przegrodach. Komfort kabiny zwiększa lepsza izolacja chroniąca przed zimnem, gorącem i hałasem. Przejście z fotela na leżankę jest łatwiejsze ze względu na nowy, cieńszy i ergonomicznie zaprojektowany wybierak zakresów I-Shift.

Nowe FMX - lepsza trakcja

Nowe FMX jest również wyposażone w nowy panel kontroli trakcji, który pomaga kierowcy łatwo i szybko radzić sobie z potencjalnie niebezpiecznymi sytuacjami, zarówno na drodze, jak i w terenie. Kierowca może z łatwością zwiększyć własności trakcyjne, załączając blokady mechanizmów różnicowych za pomocą pokrętła i obserwując status trakcji na wyświetlaczu zestawu wskaźników.

Nowy FMX przewiezie więcej

Nowe Volvo FMX jest wyposażone w najcięższy dodatek w całej ofercie podwozi Volvo. Jest to oś zespolona o nośności 38 ton, dzięki której DMC pojazdu może wynosić nawet 150 ton. Ponadto przednie zawieszenie pneumatyczne zostało zmodernizowane - w efekcie nacisk na przednią oś może wynosić do 10 ton lub w przypadku podwójnej przedniej osi do 20 ton. W przypadku samochodów ciężarowych ze skrętną osią wleczoną lub pchaną zwiększono kąty skrętu, co przekłada się na lepszą zwrotność i mniejsze zużycie opon. Wszystkie te ulepszenia składają się na większą wydajność i oszczędność kosztów w transporcie budowlanym.

FMX bardziej bezpieczny

Nowe Volvo FMX jest wyposażone w tempomat adaptacyjny (ACC), który działa teraz przy wszystkich prędkościach do zera km/h. Do funkcji zwiększających bezpieczeństwo w Volvo FMX należy także tempomat sterujący prędkością przy zjeździe ze wzniesienia (tempomat zjazdowy), który ustawia maksymalną prędkość, aby zapobiec niepożądanemu przyspieszeniu podczas zjeżdżania z góry. Standardowe wyposażenie nowych samochodów ciężarowych stanowi obecnie Elektronicznie Sterowany Układ Hamulcowy (EBS) konieczny do działania takich funkcji jak Układ Ostrzegający o Niebezpieczeństwie Kolizji z funkcją Hamowanie Awaryjne oraz Układ Stabilizacji Toru Jazdy. Jako opcja jest dostępny Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z takimi systemami bezpieczeństwa jak Układ Monitorowania Pasa Ruchu i wspomaganie stabilności.

Nowy system rozpoznawania znaków drogowych zwiększa bezpieczeństwo w Volvo FMX, wyświetlając znaki drogowe, takie jak ograniczenia prędkości, ograniczenia wyprzedzania i rodzaj drogi na wyświetlaczu zestawu wskaźników.

Volvo FMX do szczególnie trudnych zastosowań, np. w górnictwie, jest wyposażone w opcjonalny stalowy wywietrznik dachowy z uchwytem wyjścia awaryjnego, który pozwala zdjąć cały wywietrznik.

Nowe Volvo FMX w skrócie:

- Kabiny: kabina dzienna, kabina dzienna z obniżonym dachem, kabina sypialna z obniżonym dachem, kabina Globetrotter, kabina załogowa. Pakiety wykończeń zewnętrznych i wewnętrznych pozwalające nadać pojazdowi indywidualny charakter.
- Nowa kierownica z opcją regulacji nachylenia pozwala uzyskać bardziej ergonomiczną pozycję podczas jazdy.
- Silniki: Dostępne silniki wysokoprężne zgodne z różnymi normami emisji.
- System zmiany biegów: I-Shift i I-Shift z biegami pełzającymi, z pakietami oprogramowania dla różnych obszarów zastosowania.
- Światła: reflektory halogenowe lub LED.

 

Przeczytaj też:
Limitowana seria Volvo FH Unlimited Edition

Volvo Trucks France wprowadza na rynek limitowaną edycję "Unlimited Edition" w swojej serii FH i FH16 Classic.

 

Samochody ciężarowe na gaz, biogaz i ogniwa paliwowe - Volvo Trucks prezentuje swoje rozwiązania

Przewoźnicy są coraz bardziej zainteresowani redukcją kosztów poprzez stosowanie skroplonego gazu jako alternatywnego paliwa, ale nie tylko...

 

Volvo FH ponownie we flocie Pawtrans

Do współpracy z Volvo Trucks Pawtrans wraca po trzech latach przerwy i pozytywnych testach.

 

Rusza sprzedaż nowych samochodów ciężarowych Volvo Trucks

Nowa gama samochodów ciężarowych Volvo Trucks, których sprzedaż w Polsce właśnie się zaczyna, zostały zaprojektowane z myślą o umożliwieniu kierowcom wykonywania swojej pracy w sposób maksymalnie efektywny, bezpieczny i odpowiedzialny.

 

Polska premiera nowej gamy Volvo Trucks Czas szwedzkich bohaterów nadchodzi - nowa gama ciężarówek Volvo Trucks (zdjęcia)

Polska premiera nowej gamy samochodów ciężarowych Volvo Trucks, szkolenie w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy, targi 4Poland - to trzy imprezy Volvo Trucks Polska , które niemal równocześnie odbyły się w tym tygodniu na Autodromie Jastrząb.

 

Nowe Volvo FH z pakietem I-Save daje oszczędności w zużyciu paliwa nawet do 10 procent

Nowe Volvo FH z I-Save wchodzi w skład nowej europejskiej oferty Volvo Trucks wprowadzonej wiosną 2000 roku.

 

Nowe Volvo FH w duchu twórczości Pieta Mondrian i Johna Lennona

Henrik Guldager i Ray Hill po raz kolejny stworzyli toczące się dzieło sztuki.

 

Obsługa ciężarówek Volvo Trucks w dalekich rejonach Rosji

W celu poszerzenia zakresu usług serwisowych dla samochodów ciężarowych Volvo Trucks Rosja otwiera punkty serwisowe w odległych i trudno dostępnych regionach Rosji.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL