Czeska rodzina czekała trzy dni na pomoc. Pomógł polski kierowca ciężarówki

Polski kierowca

Małżeństwo z trzema synami z Nachodu nie zapomni tegorocznych wakacji w Polsce.

 

Kiedy wracali z nadmorskiego kurortu w Międzyzdrojach mieli awarię samochodu. Ponieważ ich telefony nie działały i nie wiedzieli, jak wezwać pomoc, spędzili trzy dni przy drodze. Polski kierowca ciężarówki zauważył ich i zatrzymał pojazd.

Awaria samochodu, którą rodzina kupiła na krótko przed wakacjami, zdarzyła się im na niezbyt ruchliwej drodze pod Goleniowem, kilka kilometrów od Międzyzdrojów. W okolicy nie było stacji benzynowej i żadnych domów. Kierowcy szybko jadących samochodów ignorowali auto stojące na poboczu drogi. Czesi zdecydowali się napisać SOS na małym kawałku papieru.

Kierowca ciężarówki Mariusz Mazurek przejechał obok stojącego samochodu i czeskich turystów, ale po chwili zatrzymał się i wrócił do nich.

- Dałem im wodę i zadzwoniłem do szefa w firmie, aby zaalarmować system ratunkowy, ale także ambasadę Republiki Czeskiej w Polsce, która natychmiast skontaktowała się ze swoimi tubylcami - powiedział Mazurek w TVN24.

Wkrótce z Goleniowa przybyła pomoc. Później rodziną z dziećmi zajął się właściciel lokalnego hotelu JF Duet, który zaoferował im bezpłatny nocleg, a także zaprosił ich na wakacje na następny rok. Czeska rodzina naprawiła swój samochód w lokalnym serwisie. Ponieważ nie mieli dość pieniędzy, rachunek zapłacił jeden z lokalnych przedsiębiorców.

Przeczytaj też:
Ataki na kierowców na przystankach A2. Znamy nowe szczegóły

Dzięki tej sztuczce sprawcy zmusili kierowcę, aby wysiadł z samochodu.

 

Wypadek z udziałem polskiej ciężarówki

Wypadek miał miejsce w środę rano na A7 w Kaltenkirchen, w okolicy Hamburga.

 

Kierowca szósty dzień stoi i czeka na pomoc

Ciężarówka zarejestrowana w Portugalii, która jechała do papierni we włoskim mieście Burgo di Verzuolo, utknęła na wąskiej drodze, bez możliwości samodzielnego wyjazdu.

 

Czołowe zderzenie? Zginęło dwóch kierowców ciężarówek

Do bardzo poważnego wypadku doszło na Węgrzech. Nie znana jest przyczyna zderzenia dwóch ciężarówek.

 

10 000 kary za wyłącznik tachografu

W dniu 13 listopada br. na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Białystok inspektorzy z WITD w ciężarówce przewożącej nawozy znaleźli wyłącznik tachografu.

 

Kontrolujący przerywa odpoczynek kierowcy, czy może?

Zdarza się, że zatrzymanie pojazdu do kontroli przez funkcjonariuszy policji czy inspektorów ITD zbiega się z przerwą w pracy lub w jeździe kierowcy zawodowego.

 

Kierowca ciężarówki odkrywa uchodźców w naczepie - nie odpowie za przemyt

Według informacji niemieckiej policji federalnej sceny, takie jak w thrillerze, rozgrywały się wcześnie rano w środę na granicy niemiecko-luksemburskiej na autostradzie A64 na parkingu Markusberg.

 

39 ciał znalezionych w ciężarówce, czy kierowca odpowie za śmierć?

Dziś rano służby ratunkowe odkryły w naczepie ciała 38 osób dorosłych i nastolatka.

 

Płaca minimalna kierowcy w Niemczech i we Francji

Jak obliczyć płacę minimalna kierowcy ciężarówki?

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL