Czeska rodzina czekała trzy dni na pomoc. Pomógł polski kierowca ciężarówki

Polski kierowca

Małżeństwo z trzema synami z Nachodu nie zapomni tegorocznych wakacji w Polsce.

 

Kiedy wracali z nadmorskiego kurortu w Międzyzdrojach mieli awarię samochodu. Ponieważ ich telefony nie działały i nie wiedzieli, jak wezwać pomoc, spędzili trzy dni przy drodze. Polski kierowca ciężarówki zauważył ich i zatrzymał pojazd.

Awaria samochodu, którą rodzina kupiła na krótko przed wakacjami, zdarzyła się im na niezbyt ruchliwej drodze pod Goleniowem, kilka kilometrów od Międzyzdrojów. W okolicy nie było stacji benzynowej i żadnych domów. Kierowcy szybko jadących samochodów ignorowali auto stojące na poboczu drogi. Czesi zdecydowali się napisać SOS na małym kawałku papieru.

Kierowca ciężarówki Mariusz Mazurek przejechał obok stojącego samochodu i czeskich turystów, ale po chwili zatrzymał się i wrócił do nich.

- Dałem im wodę i zadzwoniłem do szefa w firmie, aby zaalarmować system ratunkowy, ale także ambasadę Republiki Czeskiej w Polsce, która natychmiast skontaktowała się ze swoimi tubylcami - powiedział Mazurek w TVN24.

Wkrótce z Goleniowa przybyła pomoc. Później rodziną z dziećmi zajął się właściciel lokalnego hotelu JF Duet, który zaoferował im bezpłatny nocleg, a także zaprosił ich na wakacje na następny rok. Czeska rodzina naprawiła swój samochód w lokalnym serwisie. Ponieważ nie mieli dość pieniędzy, rachunek zapłacił jeden z lokalnych przedsiębiorców.

Przeczytaj też:
Płonąca ciężarówka podczas weekendowego odpoczynku naraża na pożar inne samochody

Spalone ciężarówki z naczepami w strefie odpoczynku Bayerwald na autostradzie A3 (Bawaria).

 

Polska ciężarówka z wyposażeniem medycznym uległa wypadkowi pod Verínnie

W środę około godziny 1:15 w nocy polska ciężarówka jadąca z Portugalii. W kabinie podróżowały dwie osoby.

ZMPD - Tarcza nie wystarcza

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce uważa, że pakiet pomocowy rządu dla przedsiębiorców jest niewystarczający.

 

Strajk stacji benzynowych we Włoszech

Na dzisiaj i jutro zaplanowany jest strajk stacji benzynowych we Włoszech.

 

Czesi łagodzą przepisy dla kierowców ciężarówek

Ministerstwo Transportu Republiki Czeskiej zezwala na ogólne zwolnienie z zakazu jazdy autostradami i drogami szybkiego ruchu w tym kraju.

 

Czas pracy kierowców ciężarówek. Jak wyglądają nowe regulacje w krajach UE

Ministerstwa transportu w całej Europie zaczynają obecnie łagodzić istniejące prawo dotyczące kierowców samochodów ciężarowych.

 

Koronawirus w transporcie. Środki zapobiegawcze, które każdy kierowca ciężarówki powinien stosować

Kierowcy ciężarówek i autobusów są szczególnie narażeni na kontakt z wirusem. Nikt nie zastanawia się w jakich warunkach pracują.

 

Z powodu nieostrożności 36-letni kierowca postawił ciężarówkę w poprzek drogi

Droga pozostała zamknięta do popołudnia.

 

Wpływ koronawirusa na transport drogowy. Relacja kierowcy ciężarówki z Włoch

Znamy już oficjalne komunikaty, pora na relacje samych zainteresowanych. Oto list jednego z kierowców przebywających w okolicy Milano.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL