Urząd celny kontroluje mobilnym systemem rentgenowskim

urząd celny kontroluje

Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalna ciężarówka, jednak kiedy pojazd wyciąga swoje wielkie ramię, aby skanować ciężarówki i autobusy, ujawnia się jej prawdziwy cel.

Dzięki w pełni mobilnej maszynie rentgenowskiej (VMR), celnicy mogą szybko uzyskać przegląd obciążenia pojazdów, bez konieczności ich rozładowywania. Główny urząd celny w Dreźnie skontrolował w ten sposób łącznie 185 pojazdów w siedzibie firmy w Lipsku.

Odkryto gaz pieprzowy i stalowy pręt

Przez trzy dni urzędnicy skanowali autobusy i ciężarówki, a także vany i samochody osobowe - podała agencja. "Kontrola nie była karą przeciwko firmie" - powiedziała Anne Berbig z głównego urzędu celnego na wniosek LVZ. VMR jest jednym z trzech urządzeń używanych przez organy celne w całych Niemczech do walki z przemytem. Pracuje w nim czteroosobowy zespół, który ściśle przestrzega podziału pracy: kierowca, kierujący, oceniający obraz i urzędnik ochrony przed promieniowaniem. W ciągu 30 minut technologia jest gotowa do użycia. Nieprawidłowości w podświetlanym ładunku są szybko wykrywane przez specjalnie przeszkolonych pracowników. W Lipsku nie znaleziono żadnych większych znalezisk, ale odkryto gaz pieprzowy i stalowy pręt. Ponadto naliczono podatek drogowy w wysokości 181 euro.

Pasażerowie ciężarówek z zaległymi długami

Jak poinformowała rzeczniczka urzędu celnego, urzędnicy wyegzekwowali 1635,50 euro. Mogą to być roszczenia podatkowe i celne, takie jak cła i podatek od pojazdów silnikowych lub roszczenia publicznoprawne dla kas chorych i stowarzyszeń zawodowych, które nie zostały opłacone pomimo ostrzeżeń i zawiadomienia o egzekwowaniu od dłużników.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL