Yutong Polska

18 metrowy autobus Yutong dla dużych miast

Busnex Poland zaprezentował nowość w gamie marki Yutong - model U18. To wysokozasięgowy autobus elektryczny, przeznaczony dla dużych miast oraz do obsługi linii o największej liczbie pasażerów.

Dzięki bezkobaltowym akumulatorom o wysokiej sprawności i pojemności ponad 560 kWh, na jednym ładowaniu osiąga nawet 540 kilometrów. 18-metrowy, przegubowy elektrobus ma 4 pary drzwi i może zabrać na pokład nawet 120 pasażerów (w zależności od specyfikacji). O komfort i wygodę pasażerów dbają m.in. automatyczna klimatyzacja, elektryczne ogrzewanie oraz siedzenia wyposażone w ładowarki USB. Konstrukcja autobusu jest w pełni niskopodłogowa, odpowiadając na potrzeby osób niepełnosprawnych i o ograniczonej mobilności.

Yutong U18 jest przyjazny także dla kierowcy, zapewniając mu panoramiczny kokpit oraz pełną kontrolę - również zdalną - kluczowych danych i parametrów. Autobus jest wyposażony w najnowsze technologie, zapewniające bezpieczeństwo baterii. System YESS obejmuje 24-godzinny monitoring i wielostopniową ochronę akumulatorów. Yutong U18 jest oparty o YEA, czyli zintegrowaną platformę technologii sterowania dla pojazdów użytkowych.
U18 to przedstawiciel nowej linii modelowej elektrobusów Yutong. Wywodzi się z niej także 12-metrowy U12, który już od ponad pół roku wozi pasażerów w Warszawie - w ramach długodystansowych testów - realizowanych przez Miejskie Zakłady Autobusowe. W tym roku swój europejski debiut zaliczył w Polsce Yutong E7, którego dwa egzemplarze Busnex Poland dostarczył do Pułtuska. Ten elektrobus, przypominający futurystyczne auta autonomiczne, to jedna z nowości w gamie Yutong Bus.

Już 113 elektrycznych autobusów dla 20 samorządów z 8 województw zakontraktował i dostarczył już Busnex Poland, oficjalny przedstawiciel Yutong Bus. Elektryczne autobusy Yutong obsługują komunikację publiczną m.in. na Warmii i Mazurach (Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, Giżycko, Iława), na Podlasiu (Łomża, Bielsk Podlaski), a także w Polkowicach. W Białymstoku linie komunikacji miejskiej obsługuje 20 egzemplarzy Yutonga E12. Podobnie w Jeleniej Górze, gdzie dostarczono już 10 z zakontraktowanych 20 egzemplarzy Yutonga E12. Busnex Poland specjalizuje się także w szkolnych elektrobusach, dostarczając je dla gmin: Bobowa, Śniadowo, Ojrzeń, Ożarów Mazowiecki i Jawornik Polski.

W realizacji i przygotowaniu są także kontrakty na „elektryki” m.in. dla Ostrowca Świętokrzyskiego, Działdowa oraz Kętrzyna i Giżycka, które ponownie zdecydowały się na markę Yutong. Najnowsze podpisane kontrakty to Wałcz oraz Muszyna.
Yutong Bus zaznaczył swoją dominację na całym Starym Kontynencie, obejmując pozycję lidera rynku autobusów elektrycznych i notując najwięcej zarejestrowanych pojazdów w 2022 r. W Polsce, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Norwegii, Danii i we Włoszech pasażerów wozi już ponad 2200 elektrobusów tej
Firma zapewnia również kompleksowe wsparcie techniczne i serwisowe oraz bazę wiedzy na temat eksploatacji "elektryków". We współpracy z Grupą DBK zostały otwarte trzy punkty serwisowe - w Krakowie, Olsztynie oraz Białymstoku, a w Ostrołęce powstał magazyn części zamiennych.

Przeczytaj też:
Jest już nowy Mercedes-Benz eSprinter Dwa rodzaje i dwie długości nadwozia, trzy pojemności akumulatorów i duża ładowność stanowią podstawę dla licznych wariantów nadwozia i sprawiają, że nowy eSprinter może stać się idealnym dużym vanem.
Solidaris odbiera pierwsze elektryczne Volvo FM Volvo Trucks Polska dostarczyło pierwsze dwa elektryczne ciągniki siodłowe Volvo FM do firmy –Solidaris Sp. z o.o.
Pierwszy MAN eTruck sprzedany w Polsce W piątek 19 stycznia 2024 r. w Krakowie została podpisana pierwsza w Polsce umowa sprzedaży w pełni elektrycznej ciężarówki MAN eTruck.
Rozpoczęcie sprzedaży nowego eSprintera i Sprintera Mercedes-Benz eSprinter o zasięgu do 440 kilometrów.
Samochody elektryczne i inne paliwa alternatywne W 2023r zarejestrowano niemal 224 tys. pojazdów z alternatywnymi napędami dla wszystkich kategorii rynku, co oznacza wzrost o 34%.
E-Ducato, E-Doblò i E-Scudo - ruszyły zamówienia na elektryczne dostawczaki Wersja elektryczna E-Ducato jest wyposażona w nowy akumulator o pojemności 110 kWh zapewnia zasięg wynoszący do 420 km (N2) lub do 370 km (N1) w cyklu WLTP.
Samochód elektryczny – kiedy bateria posłuży Ci na dłużej Wielu potencjalnych użytkowników może zastanawiać się, jak odpowiednio zadbać o baterię samochodu elektrycznego w taki sposób, by ta służyła jak najdłużej.
Gdańskie elektryczne MAN-y jeżdżą normalnie na zaplanowanych trasach W dniu 5 października br. firma MAN Truck & Bus Polska przekazała spółce Gdańskie Autobusy i Tramwaje łącznie 18 autobusów elektrycznych.
eActros 300 Tractor po testach w InPost Zakończył się dwumiesięczny test eActrosa 300 Tractor w firmie InPost. Ciężarówka przewoziła paczki na stałej trasie między oddziałem w Gliwicach a sortownią niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego.