DAF rozpoczyna dostawę w pełni elektrycznego modelu LF Electric

DAF LF Electric

Firma DAF Trucks rozpoczęła dostarczanie pierwszych bezemisyjnych ciężarówek dystrybucyjnych LF Electric do użytku na obszarach miejskich.

 

Pierwszy pojazd DAF LF Electric zostanie dostarczony do holenderskiego dostawcy usług logistycznych Nabuurs, który będzie wykorzystywał ciężarówkę do obsługi obiektów hotelarskich firmy browarniczej AB InBev w Groningen.

W 2018 r. elektryczny DAF zadebiutował na rynku samochodów ciężarowych, był to model CF Electric. CF Electric ma zasięg około 200 kilometrów, jednak odpowiednie planowanie tras i inteligentne ładowanie akumulatorów umożliwia klientom pokonywanie dystansu nawet do 500 kilometrów.

DAF CF Electric jest bardziej ukierunkowany na regionalną dystrybucję do supermarketów i usługi komunalne. LF Electric, dzięki swoim kompaktowym wymiarom, jest bardziej odpowiedni do lżejszych zadań dystrybucyjnych. LF Electric jest dostępny jako 19-tonowe podwozie pod zabudowę (rozstaw osi 5,30 lub 5,85 m) o dopuszczalnej ładowności 11700 kilogramów.

Elektryczna ciężarówka jest wyposażona w silnik elektryczny o mocy 260 kW (370 kW mocy szczytowej), który jest zasilany akumulatorem kobaltowo-fosforanowym (LFP) o mocy 282 kWh (realnie 252 kWh). Dzięki temu LF Electric ma zasięg do 280 kilometrów co jest więcej, niż wystarczy do obsługi codziennych tras w centrach miast.

Jedną z wyjątkowych cech pojazdu DAF LF Electric jest Combined Charging System. Przy powolnym ładowaniu (400V AC, 22 kW, 3 fazy) akumulator można naładować od 20% do 80% w 6,5 godziny. Pełne naładowanie (0% do 100%) zajmuje 12 godzin. Możliwe jest również szybkie ładowanie (650V DC, 150 kW). Akumulator można naładować od 20% do 80% w zaledwie 60 minut lub do pełna - w dwie godziny.

Fakt, że LF Electric można ładować zarówno szybko, jak i powoli, jest dużym plusem dla pierwszego nabywcy - firmy Nabuurs. - Oznacza to, że nie musimy od razu inwestować w drogie urządzenia do ładowania DC. Pojazd można podłączyć do normalnej ładowarki 22 kWh pod koniec dnia i być gotowym do użycia następnego ranka - chwali się Dolf Hubertus, menedżer floty.

 

Przeczytaj też:
Elektryczna ciężarówka Volvo Trucks do ciężkich zastosowań

Volvo Trucks rozpoczyna seryjną produkcję elektrycznych ciężarówek o 44 t DMC

Zapowiedź wodorowej ciężarówki Nikola Tre zaprezentowana na targach IAA Transportation 2022

Model Nikola Tre BEV to samochód ciężarowy klasy ciężkiej z zasilaniem akumulatorowym i zasięgiem w swojej klasie na rynku europejskim, jej siostra z ogniwami wodorowymi mam mieć ten zasięg znacznie większy.

eDaily - jesienna premiera koncernu IVECO

Zaprojektowany, jako elektryczny odpowiednik spalinowego Daily, nowy eDAILY oferuje pełną gamę wszystkich wariantów nadwozia – furgon, kabina, i minibus, od 3,5 t do 7,2 t.

Elektryczny MAN na Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi

W Łodzi odbywał się Kongres Nowej Mobilności 2022, na którym wyjątkowo mocno swoją obecność zaznaczyła spółka MAN Trucks & Bus Polska.

Mercedes-Benz Actros MP5 najchętniej przebudowywaną ciężarówką

Austria, a konkretnie Wiedeń, który jest siedzibą Pepper Motion Austria GmbH może wkrótce stać się centrum elektrycznych ciężarówek.

X-Bus - najmniejszy elektryczny kamper

Rok po premierze lekkiego elektrycznego pojazdu użytkowego żegna się silniki piast kół. Planowany system wymiany baterii również nie został jeszcze wdrożony w pierwszej serii.

Volkswagen ID.Buzz z dłuższym rozstawem osi i siedmioma miejscami

W fabryce w Hanowerze Volkswagen Samochody Użytkowe przygotował pierwsze zaplecze produkcyjne dla przyszłych wariantów ID. Buzz. Prace modernizacyjne w fabryce przeprowadzono podczas trzytygodniowej przerwy letniej.

Wielki powrót MAN Truck & Bus do Gdańska

W dniu 2 sierpnia spółka MAN Truck & Bus podpisała umowę na dostawę łącznie 18 autobusów elektrycznych dla Gdańska.

Rozpoczyna się seryjna produkcja elektrycznej ciężarówki Mercedes-Benz dla służb komunalnych

Daimler Truck uruchamia seryjną produkcję samochodu ciężarowego Mercedes-Benz eEconic, przeznaczonego do eksploatacji miejskiej w zastosowaniach komunalnych.

Wyszukiwarka

Informacje