Mercedes-Benz Actros MP5 najchętniej przebudowywaną ciężarówką

Pepper Motion

Austria, a konkretnie Wiedeń, który jest siedzibą Pepper Motion Austria GmbH może wkrótce stać się centrum elektrycznych ciężarówek.

 

Jako producent i projektant, Pepper Motion elektryzuje własne pojazdy klientów.

Firma Pepper Motion specjalizuje się w konwersji samochodów ciężarowych zastępując napędy Diesla na elektryczne. Już w kwietniu br. firma deklarowała stopniowe zwiekszenie zatrudnienia. Obecnie Pepper Motion planuje zwiększyć seryjną produkcję około 50 przerobionych ciągników siodłowych Actros w 2023 roku, a około 2500 pojazdów ma zostać wyprodukowanych do 2030 roku.

Na początek w seryjnej produkcji pojawi się zelektryfikowany Actros MP5. Pierwsze pojazdy będą wyposażone w cztery akumulatory o łącznej mocy 240 kWh, dzięki czemu będą miały zasięg około 250 kilometrów. Cena przerobionej ciężarówki wynosi od 270 000 do 290 000 euro. Jeśli we flocie klienta nie ma dostępnego pojazdu do elektryfikacji, to wówczas będzie można kupić nowe pojazdy, które zostały już przebudowane bezpośrednio w firmie Pepper. Sprzedaż lub konwersja Actrosa MP5 planowana jest na drugi kwartał 2023 roku.

 

Przeczytaj też:
Elektryczna ciężarówka Volvo Trucks do ciężkich zastosowań

Volvo Trucks rozpoczyna seryjną produkcję elektrycznych ciężarówek o 44 t DMC

Zapowiedź wodorowej ciężarówki Nikola Tre zaprezentowana na targach IAA Transportation 2022

Model Nikola Tre BEV to samochód ciężarowy klasy ciężkiej z zasilaniem akumulatorowym i zasięgiem w swojej klasie na rynku europejskim, jej siostra z ogniwami wodorowymi mam mieć ten zasięg znacznie większy.

eDaily - jesienna premiera koncernu IVECO

Zaprojektowany, jako elektryczny odpowiednik spalinowego Daily, nowy eDAILY oferuje pełną gamę wszystkich wariantów nadwozia – furgon, kabina, i minibus, od 3,5 t do 7,2 t.

Elektryczny MAN na Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi

W Łodzi odbywał się Kongres Nowej Mobilności 2022, na którym wyjątkowo mocno swoją obecność zaznaczyła spółka MAN Trucks & Bus Polska.

DAF rozpoczyna dostawę w pełni elektrycznego modelu LF Electric

Firma DAF Trucks rozpoczęła dostarczanie pierwszych bezemisyjnych ciężarówek dystrybucyjnych LF Electric do użytku na obszarach miejskich.

X-Bus - najmniejszy elektryczny kamper

Rok po premierze lekkiego elektrycznego pojazdu użytkowego żegna się silniki piast kół. Planowany system wymiany baterii również nie został jeszcze wdrożony w pierwszej serii.

Volkswagen ID.Buzz z dłuższym rozstawem osi i siedmioma miejscami

W fabryce w Hanowerze Volkswagen Samochody Użytkowe przygotował pierwsze zaplecze produkcyjne dla przyszłych wariantów ID. Buzz. Prace modernizacyjne w fabryce przeprowadzono podczas trzytygodniowej przerwy letniej.

Wielki powrót MAN Truck & Bus do Gdańska

W dniu 2 sierpnia spółka MAN Truck & Bus podpisała umowę na dostawę łącznie 18 autobusów elektrycznych dla Gdańska.

Rozpoczyna się seryjna produkcja elektrycznej ciężarówki Mercedes-Benz dla służb komunalnych

Daimler Truck uruchamia seryjną produkcję samochodu ciężarowego Mercedes-Benz eEconic, przeznaczonego do eksploatacji miejskiej w zastosowaniach komunalnych.

Wyszukiwarka

Informacje