IVECO S-WAY LNG dla firmy Don Trucking

Don Trucking IVECO

Firma transportowa Don Trucking odebrała ciągniki IVECO S-WAY NP w wersji LNG wyposażone w silnik o mocy 460 KM.


W ramach wymiany floty z ciągników napędzanych olejem napędowym na przyjazny dla środowiska tabor zasilany skroplonym gazem ziemnym (LNG), bydgoska firma Don Trucking odebrała 20 ciągników IVECO S-WAY LNG z 40 sztuk zamówionych na rok 2021. Uroczystość przekazania pojazdów odbyła się 20 sierpnia br. w siedzibie dealera IVECO GIBAS SERVICE CENTER w Pile.

Do końca tego roku flotę Don Trucking wzmocni kolejne 20 takich samych ciągników IVECO S-WAY LNG. Przypomnijmy, że pod koniec 2018 roku Don Trucking, jako pierwszy klient w Polsce, odebrał 20 ciągników IVECO Stralis NP, rozpoczynając tym samym proces całkowitej wymiany floty z ciężarówek z silnikami na olej napędowy na pojazdy, które mogą być zasilane zarówno LNG jak i Bio-LNG. Oznacza to, że już wkrótce firma ta będzie dysponować 60 niskoemisyjnymi ciągnikami marki IVECO.

Proekologiczne działania firmy Don Trucking związane z wymianą floty na pojazdy przyjazne dla środowiska, są elementem szerszej strategii mającej na celu ochronę lasów w całej Europie realizowanej przez Don Trucking we współpracy z firmą Ecobal, zapewniającą swoim klientom profesjonalną opiekę i wiedzę w zakresie kompensacji emisji dwutlenku węgla.

Don de Jong, założyciel Don Trucking:
- Odebrana dziś partia 20 ciągników IVECO zasilanych LNG stanowi kolejny krok na drodze do realizacji transformacji energetycznej naszej firmy. Naszym celem jest stać się pierwszą w Europie firmą transportową neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla, dlatego też konsekwentnie przechodzimy z ciągników wyposażonych w tradycyjne silniki diesla na ekologiczne pojazdy które mogą być zasilane LNG oraz Bio-LNG. Chcemy być nie tylko pionierem w tym zakresie, ale także kreować kierunek rozwoju dla innych firm działających w branży logistycznej. Przejście na paliwo gazowe jest korzystne nie tylko dla środowiska, ale także pozwala na znaczące obniżenie kosztów prowadzenia działalności naszej firmy. Nasz proces całkowitego przejścia na pojazdy przyjazne środowisku chcemy zakończyć już w 2025 roku.

 

Daniel Wolszczak, Dyrektor Generalny IVECO Poland:
- Strategia ekologiczna Don Trucking jest zgodna z wartościami IVECO w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, tym bardziej jesteśmy dumni, że firma wybrała nasze rozwiązanie oparte na technologii LNG do realizacji ambitnych celów prośrodowiskowych oraz biznesowych. Wspólnie dbamy o świat dla przyszłych pokoleń.

 

IVECO S-WAY LNG to ciągniki siodłowe i podwozia ciężarowe skonstruowane jako pojazdy zasilane wyłącznie gazem ziemnym, zaprojektowane do eksploatacji szosowej głównie w ruchu długodystansowym. Dysponując mocą 460 KM i zasięgiem do 1600 km (LNG), oferuje najlepsze w swojej klasie osiągi w transporcie dalekobieżnym, najniższe zużycie paliwa w historii modelu oraz najdłuższe okresy międzyprzeglądowe. Pojazd ten jest w stanie osiągnąć do 15% niższe zużycie paliwa przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji cząstek stałych (PM), tlenków węgla (NOx) i dwutlenku węgla (CO2) nawet o 95% przy zasilaniu biometanem w porównaniu z pojazdami wyposażonymi w napęd wysokoprężny zgodny z aktualną normą emisji Euro VI/C. Bezobsługowy układ oczyszczania spalin nie wymaga stosowania AdBlue ani filtra cząstek stałych (DPF). Ponadto silnik napędzany gazem ziemnym charakteryzuje się cichą pracą (nawet do - 71dB – w przypadku pojazdów zgodnych z certyfikatem Piek Quiet Truck).

Pojazdy zakupione przez firmę Don Trucking objęte są 5-letnim kontraktem serwisowym 3XL Life.

Don Trucking jest polską firmą transportową z wieloletnim doświadczeniem, o niderlandzkich korzeniach, której misją jest dostarczanie klientom siły roboczej i samochodów ciężarowych z uwzględnieniem efektywności przy wykorzystaniu zaawansowanych systemów i technologii planowania tras. Swoją działalność rozpoczęła w 2010 roku z 75 pracownikami i 52 ciężarówkami. Obecnie jej flota liczy ponad 130 ciągników i stale się powiększa. Zatrudnia ponad 200 kierowców oraz 30 pracowników biurowych. Głównym polem działania Don Trucking jest transport kontenerowy oraz ładunków ADR realizowany głównie na terenie Niderlandów, Belgii, Francji oraz Niemiec.

 

 

 

 

Przeczytaj też:
AGROMEX z nowymi ciągnikami siodłowymi IVECO S-WAY LNG

Firma AGROMEX Wojciech i Jacek Fraszka Sp. j. odebrała pierwsze 18 ciągników IVECO S-WAY LNG z 30 sztuk zamówionych na rok 2021. Dołączą one do 20 pojazdów IVECO S-WAY LNG, które pracują już w firmie AGROMEX od 2020 roku.

IVECO i Nikola otworzyły zakład produkcyjny E-ciężarówek

Prawie dwa lata po rozpoczęciu budowy nowy zakład Nikola w Ulm został otwarty. Firma deklaruje, że od 2022 roku mają tu być produkowane akumulatorowo-elektryczne seryjne modele Nikoli Tre.

Test Volvo FE Electric, są już pierwsze wyniki

Elektromobilność na rynku samochodów ciężarowych to temat, który dopiero rodzi się na polskich i europejskich drogach.

Volta Trucks uruchomi produkcję ciężarówek w Austrii

Volta Trucks właśnie ujawniło, że jej ciężarówki Volta Zero przeznaczone do dostaw miejskich będą produkowane w Austrii przez firmę Steyr Automotive, dawniej zakład MAN Truck and Bus Austria.

MAN TGX z homologacją B100

MAN Truck & Bus France i producent biopaliw Saipol połączyli siły w celu przystosowania samochodu ciężarowego na biopaliwo.

Elektryczna ciężarówka trafiła do Księgi Rekordów Świata Guinessa

Aby trafić do Księgi Rekordów Guinessa elektryczna ciężarówka firmy DPD Switzerland musiała pokonać łącznie 392 okrążenia bez ładowania.

Popularność napędów gazowych CNG/LNG stale rośnie

W pierwszej połowie 2021 roku PGNiG Obrót Detaliczny zanotowało 150-proc. wzrost sprzedaży skroplonego gazu ziemnego (LNG) w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2020.

Elektryczny MAN Lion's City na Kongresie Młodego Samorządu w Dusznikach Zdrój PETRONAS Lubricants Polska i SUDER.eu wspólnie dla branży TSL

Strategiczne Partnerstwo dotyczące dystrybucji olejów PETRONAS Urania Green w Polsce.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL