Nowość: hybryda typu plug-in firmy QUANTRON

IVECO Daily plug-in

Elektryczna furgonetka Q-Light firmy Quantron AG jest teraz dostępna również jako hybryda plug-in w wersji furgonu.

 

Nadwozie IVECO Daily - to w rzeczywistości Q-Light Hybrid - spalinowo-elektryczna hybryda, która jest rozsądnym kompromisem na długie dystanse i do miast. Łączy ona w sobie duży zasięg i moc napędu silnika spalinowego z możliwością elastycznego pokonywania odległości w bezemisyjnym trybie elektrycznym, np. w zielonych strefach ekologicznych. Zasięg w trybie całkowicie elektrycznym wynosi do 70 km przy maksymalnej prędkości 80 km/h.

Przyjazny dla środowiska van z łatwością radzi sobie również z terenami górzystymi i przyspieszeniami pod dużym obciążeniem. W zależności od rozmiaru bateria jest w pełni naładowana w ciągu zaledwie 3,5-5 godzin. Dodatkową energię można również wytwarzać podczas odpowiedniego stylu jazdy.

Kolejnym plusem jest to, że Q-Light Hybrid jest bezgłośny na drodze, w bezemisyjnym trybie elektrycznym. Dzięki temu pojazd może być również używany w procesach logistyki miejskiej w godzinach dziennych i nocnych.
QUANTRON oferuje samochody dostawcze w różnych rozmiarach od 3,5 do 7 t dopuszczalnej masy całkowitej. W zależności od wersji, ładowność wynosi do 3400 kg.
QUANTRON, specjalista w dziedzinie elektromobilności, oferuje samochody dostawcze nie tylko jako nowe pojazdy, ale także zajmuje się konwersją używanych i nowych pojazdów.

Przeczytaj też:
Volvo FM Electric we flocie DHL w Polsce

W dniu 16 marca w podpoznańskich Żernikach firma Volvo Trucks Polska przekazała DHL Supply Chain symboliczne klucze do 5 pojazdów Volvo FM Electric.

Girteka zakupi 600 elektrycznych ciężarówek

Zrównoważony rozwój i cyfryzacja usług - Girteka o najważniejszych kierunkach w rozwoju transportu drogowego.

Elektryczny debiut autobusów MAN w Siedlcach

Po ośmiu latach MAN wraca do Siedlec i to elektrycznie.

Volvo Trucks przeprowadza testy zderzeniowe elektrycznej ciężarówki

Zderzenie elektrycznej ciężarówki z inną ciężarówką lub przewrócenie się z dużą prędkością jest częścią możliwych wrażeń z jazdy.

DAF uruchamia fabrykę ciężarówek elektrycznych

Produkcja seryjna XD i XF Electric rozpocznie się wiosną 2023 roku.

Elektryczne samochody ciężarowe - ile ich mamy?

Z danych Europejskiego Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wynika, że w Polsce zarejestrowana jest największa (w całej Unii Europejskiej) liczba pojazdów ciężarowych o DMC powyżej 3,5 tony – 1 184 677 egzemplarzy (6 230 283 sztuk w całej Wspólnocie).

Zamość z umową na pierwsze autobusy elektryczne MAN

W dniu 2 grudnia 2022 r. Miejski Zakład Komunikacji w Zamościu podpisał umowę z firmą MAN Truck & Bus Polska na zakup i dostawę 14 autobusów elektrycznych Lion`s City E plus siedem dwustanowiskowych stacji przeznaczonych do ładowania pojazdów.

Pierwsza elektryczna śmieciarka wydana w Polsce

Na początku listopada br. flota pojazdów dolnośląskiej spółki komunalnej ZGK Świebodzice powiększyła się o elektryczną śmieciarkę Renault Trucks D Wide Z.E.

Renault Trucks z nowym logo

Renault Trucks E-Tech T i C mają nowe logo marki z uaktualnionymi cechami. Umieszczony na przednim panelu diament ze szczotkowanego aluminium na błyszczącym czarnym tle nadaje pojazdom nowoczesnego wyglądu.

Wyszukiwarka

Informacje