Akademia Quantron - szkolenia w zakresie elektrycznych ciężarówek i autobusów

Akademia Quantron

Quantron AG rozszerza gamę usług o Akademię Quantron, centrum kompetencyjne w zakresie dostosowanych szkoleń i dalszej edukacji w celu bezpiecznej i wydajnej pracy przy pojazdach elektrycznych.

 

Szeroka gama kursów oferowanych przez Akademię Quantron obejmuje szkolenia kierowców, a także różne warsztaty i seminaria nt.: "Diagnostyka i pomiary w elektrycznych pojazdach użytkowych i autobusach elektrycznych". Podczas wydarzeń treść jest nie tylko prezentowana w teorii, ale jest również wyraźnie pokazywana w pojazdach QUANTRON E. Miejscem szkolenia jest siedziba firmy w Augsburgu.

W kwietniu odbyło się pierwsze stacjonarne szkolenie w Akademii QUANTRON pt. "Bezpieczna praca w samochodach ciężarowych i autobusach z systemami wysokiego napięcia" z prelegentem Denizem Kartalem (Evalus GmbH). Treścią trzydniowego kursu było poświadczone osiągnięcie poziomu szkolenia HV-2.

- Quantron AG oferuje nie tylko e-pojazdy, ale także liczne usługi, takie jak doradztwo w zakresie finansowania i leasingu lub infrastruktury ładowania dostosowanej do potrzeb klientów - mówi Claudio Matà, Head of Aftersales EMEA w Quantron AG i organizator Akademii QUANTRON.

Przeczytaj też:
Elektryczne samochody dla DPD Polska

DPD Polska powiększyła flotę elektrycznych busów kurierskich o kolejnych 50 vanów. Modele eVito Furgon.

Dziesięć elektrycznych ciężarówek z logo Irizar

Hiszpański producent Irizar, znany z autobusów elektrycznych, otrzymał pierwsze zamówienie na dziesięć egzemplarzy elektrycznej ciężarówki.

Elektryczne ciężarówki będą musiały mieć ostrzegawcze sygnały dźwiękowe

Volvo Trucks opracowało akustyczny system ostrzegawczy dla modeli samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym.

Właściwości opon do pojazdów elektrycznych

Po europejskich drogach porusza się obecnie około 5 tys. autobusów elektrycznych, a według szacunków w ciągu najbliższych pięciu lat liczba ta ma wzrosnąć dziesięciokrotnie.

Elektryczny Hyundai XCIENT drugiej generacji

Wkrótce może się okazać, że w segmencie elektrycznych ciężarówek liderami rynku będą zupełnie inne marki, niż te które znamy z napędów dieslowskich. Świadczy o tym m.in. tempo wprowadzanych zmian, a często jest tak, że firmy wprowadzają już drugą generację elektrycznych pojazdów.

Autobusowa zielona rewolucja trwa

Przy okazji analiz wyników sprzedaży autobusów miejskich warto podkreślić, że coraz więcej w Polsce rejestruje się pojazdów z napędami alternatywnymi.

Pierwsze zamówienia na elektryczne ciężarówki Hyzon

Inicjatywa zapoczątkowana przez holendrów ma na celu uruchomienie 1800 pojazdów wodorowych i nawet 10 stacji tankowania wodoru do 2025 r.

Elektryczny autobus miejski osiągnął zasięg 500 km

Według producenta większy zasięg wystarczy na dzienne przebiegi pojazdów i pozwoli przedsiębiorstwom komunikacyjnym zaoszczędzić na budowaniu infrastruktury ładowania poza zajezdnią.

Austria obniża opłaty drogowe dla ciężarówek elektrycznych i wodorowych

Austriacki rząd chce obniżyć opłaty drogowe dla ciężarówek z napędem elektrycznym lub wodorowym.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL