Continental rozszerza swoją działalność w Rosji

Continental rozszerza swoją działalność w Rosji

Continental finalizuje umowę długoterminową i porozumienie dotyczące dostaw opon z NASTP, spółką zależną Tatneft. Dzięki tej umowie Continental zabezpieczy sobie dostawy do 200,000 opon do pojazdów ciężarowych przeznaczonych na rynek rosyjski. Opony te będą produkowane w Fabryce Opon Całostalowych w Niżniekamsku  której wydajność to 1.200.000 opon rocznie. Fabryka została zbudowana przy wsparciu Continental i otwarto ją w grudniu 2009 r.

Dzięki tej umowie Continental i NASTP rozszerzą swoją współpracę, a NASTP będzie dostarczać zarówno opony ze znakiem Continental, jak i Matador zgodnie ze standardami, jakości Continental. Dział Opon do Pojazdów Użytkowych  firmy Continental posiada własną organizację sprzedażową, która jest koordynowana z Moskwy. Działania sprzedażowe na tym rynku były stale rozwijane, szczególnie w ciągu dwóch ostatnich lat.

- Nasza działalność tutaj jest wciąż młoda, ale początek był bardzo dobry. Dostawy opon produkowanych w Rosji sprawią, że będziemy bardziej konkurencyjni i wzmocnią naszą pozycję na rosyjskim rynku - mówi Jaron Wiedmaier, dyrektor na rynek rosyjski.

Continental ze sprzedażą przekraczającą 20 miliardów euro w roku 2009, jest jedną z pięciu największych na świecie firm w branży dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. Dostarczając opony, systemy hamulcowe, komponenty układów napędowych i systemów podwozi, oprzyrządowanie, elektronikę samochodową i elastomery techniczne, korporacja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy i ochrony światowego klimatu. Korporacja zatrudnia obecnie około 143.000 pracowników w 46 państwach.

Źródło: Continental Opony Polska

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL