viaTOLL w sieciowym systemie satelitarnym HughesNet

viaTOLL w sieciowym systemie satelitarnym HughesNet

logo-hughesNet-4truckspl

Hughes Network Systems Europe i jego polski partner IT Partners, poinformowały o zakończeniu wdrożenia sieci opartej na technologii łączności satelitarnej dla Kapsch TrafficCom. 

Obsługuje ona system elektronicznego pobierania opłat viaTOLL www.viatoll.pl powstały w ramach projektu dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).W ramach umowy Hughes i IT Partners dostarczyły i zainstalowały rozwiązania szerokopasmowej łączności satelitarnej HughesNet® w ponad 500 lokalizacjach w całym kraju.  Obejmują one bramki automatycznego pobierania opłat na głównych drogach oraz przydrożne punkty sprzedaży urządzeń viaBOX, które montuje się w pojazdach.

Pokładowe urządzenie viaBOX przesyła zakodowane informacje o pojeździe do bramek rozmieszczonych na drogach. Następnie bramki przekazują te informacje przez szerokopasmowe łącza satelitarne do centrum obsługi systemu, a kierowca jest obciążany kosztami korzystania z określonego odcinka płatnej drogi.       
Sieciowy system satelitarny Hughes umożliwia działanie systemu viaTOLL, dzięki któremu polskie Ministerstwo Infrastruktury może automatycznie i tanio realizować pobieranie opłat za korzystanie z autostrad, dróg szybkiego ruchu i dróg krajowych. Ponad 600 000 pojazdów jest już zarejestrowanych w systemie viaTOLL, a liczba ta jeszcze zwiększy się w najbliższych miesiącach.  

- Wybraliśmy do współpracy firmy Hughes i IT Partners, ponieważ od wielu lat z powodzeniem zajmują się rozwijaniem innowacyjnych technologii satelitarnych, zapewniając do nich dostęp na terenie całej Polski, a podłączenia każdej nowej lokalizacji w ciągu zaledwie kilku godzin. Co więcej elastyczność technologii satelitarnej Hughes pozwoliła nam zrealizować wdrożenie w rekordowym czasie i przed terminem. Kompletne wdrożenie, zgodnie z wymaganiami GDDKiA, musiało być wykonane w czasie krótszym niż 8 miesięcy -  powiedział Marek Cywiński, dyrektor zarządzający z firmy Kapsch.

- Firma Hughes jest dumna ze swojego udziału w sukcesie projektu viaTOLL i dostarczenia szerokopasmowych urządzeń satelitarnych HughesNet® w większości lokalizacji. Oferowana przez nas technologia satelitarna jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku dynamicznych projektów wymagających najwyższej wydajności, przystępnej ceny oraz najwyższego poziomu dostępności niezależnie od lokalizacji - powiedział Christopher Britton, dyrektor zarządzający Hughes Europe.

Hughes Europe dostarcza rozwiązania łączności satelitarnej i naziemnej dużym korporacjom, organizacjom państwowym i małym firmom na całym kontynencie zarówno bezpośrednio, jak i przez stale powiększającą się grupę dostawców usług. Sieci te obsługują szybkie i niezawodne przesyłanie danych, głosu, wideo i treści multimedialnych.

4trucks.pl / Hughes Network Systems EuropeWyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL