Dzięki kierowcy ciężarówki zatrzymano nielegalnych imigrantów

Dzięki kierowcy ciężarówki zatrzymano nielegalnych imigrantów

W środę, w godzinach wieczornych kierowca samochodu ciężarowego, który powrócił do Polski z Grecji, zawiadomił Policję, że w naczepie swojego pojazdu stwierdził obecność pięciu nieznanych mu mężczyzn.

Kierowca wiozący płyn do mycia szyb z Grecji Macedonię, Węgry i Słowację do Polski, po przyjeździe do siedziby swojej firmy w Porębie Wielkiej, usłyszał dochodzące z naczepy odgłosy świadczące, że w środku są ludzie. Gdy otworzył drzwi skrzyni ładunkowej, zobaczył pięciu mężczyzn o śniadych cerach.

Natychmiast zadzwonił na Policję, która powiadomiła Straż Graniczną.

Kierowca samochodu ciężarowego wyjaśnił, że prawdopodobnie cudzoziemcy weszli do naczepy na terenie Węgier, gdzie on miał dziewięciogodzinną przerwę w pracy i nie był cały czas przy pojeździe. Dodatkowo, drzwi skrzyni ładunkowej nie były zaplombowane, gdyż węgierscy celnicy rozplombowali je w celu przeprowadzenia kontroli i nie plombowali ponownie, bo dalszy transport odbywał się w obrębie Unii Europejskiej.

Nielegalni migranci zeznali, że chcieli udać się do Niemiec. Prawdopodobnie ich przerzut przez granice został zorganizowany przez osoby trzecie.


4trucks.pl / Straż Graniczna

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL