Pierwsze ciągniki siodłowe MAN TGX Euro 6 pojechały do klienta

Pierwsze ciągniki siodłowe MAN TGX Euro 6 pojechały do klienta

W dniu 25.03.2013 w Regionalnym Biurze Handlowym MAN w Toruniu miało miejsce niecodzienne wydarzenie.

Przedstawiciele firmy MAN przekazali członkowi zarządu firmy Hoffman, Panu Robertowi Hoffmannowi kluczyki do 5 nowych ciągników siodłowych MAN TGX 18.440 z silnikami Euro 6.

To pierwsze nowe pojazdy MAN, spełniające normę emisji spalin Euro 6, które trafiły do klientów w Polsce. Odbiorcą została firma Hoffmann Transport z Janikowa, specjalizująca się w transporcie sypkim produktów dla koncernów spożywczych. Dostarczone firmie pojazdy to nie tylko pierwsze pojazdy spełniające nową normę, ale także pierwsze modele MAN w jej flocie. Przewoźnik zamówił łącznie 10 ciągników siodłowych TGX 18.440 4x2 BLS Euro 6, z który 5 zostało odebranych już w lutym br.

- Zdecydowaliśmy się na MAN głównie z dwóch powodów - mówi Robert Hoffmann, członek zarządu firmy. - Po pierwsze MAN stosuje w pojazdach Euro 6 sprawdzone już w praktyce układy SCR i EGR. Nie ma mowy tutaj o jakiś niespodziankach czy testowaniu nowych rozwiązań. Po drugie - oferuje najniższą masę własną w klasie ciągników siodłowych. Dzięki temu mogliśmy zamówić największe, wygodne kabiny XLX, a także liczymy na niższe zużycie paliwa - tym bardziej, że wszystkie zamówione ciągniki występują w wersji Efficient Line. Nie idziemy na żadne kompromisy - tabor ma przynosić firmie dochód, a to gwarantuje nam MAN - podkreśla Hoffmann.

- Różnica w opłacie pomiędzy Euro 5 a Euro 6 w ramach systemu viaTOLL jest jeszcze niewielka, natomiast w Austrii, Szwajcarii i Niemczech to już zaczyna się opłacać - zauważa Bernard Wieruszewski, dyrektor ds. sprzedaży MAN Truck & Bus Polska. Dodatkowo te zmiany wymuszają także sami klienci firm transportowych. - Specjalizujemy się w transporcie sypkich produktów dla rozmaitych koncernów spożywczych, Teraz możemy im z dumą powiedzieć, że nasza flota jest jeszcze bardziej przyjazna środowisku i liczyć na nowe zlecenia - mówi Robert Hoffmann.


4trucks.pl / MAN Truck & Bus Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL