RWE Polska przyspiesza w kierunku elektromobilności

RWE Polska przyspiesza w kierunku elektromobilności

RWE Polska rozpoczyna współpracę z Renault, ukierunkowaną na promocję elektromobilności w Polsce.

Firmy połączyła wspólna wizja ekologicznych miast przyszłości, w których napędzane zieloną energią samochody elektryczne poruszają się, nie emitując hałasu. Dzięki partnerstwu spółek, klienci już dziś mogą nabyć indywidualną stację do ładowania samochodu elektrycznego.

- RWE dostrzega znaczący potencjał wzrostu rynku samochodów elektrycznych, dlatego konsekwentnie inwestuje w rozwój swojej oferty w tym obszarze. Współpraca z marką Renault pozwoli nam nie tylko dotrzeć z naszymi produktami do większego grona odbiorców, ale także pomoże w szerszej promocji idei e-mobility w Polsce. Działania w tym zakresie wpisują się w szeroką strategię koncernu RWE, która opiera się na oferowaniu rozwiązań opartych na innowacyjnych i zrównoważonych technologiach - powiedział Janusz Moroz, Członek Zarządu RWE Polska.

Kupując stacje do ładowania samochodu elektrycznego, klient może skorzystać także z oferty sprzedaży energii ze źródeł odnawialnych, wygenerowanej w parkach wiatrowych RWE zlokalizowanych na Suwalszczyźnie i Pomorzu.

Współpraca RWE i firmy Renault to kolejny element budowy sieci ekologicznego transportu prywatnego na terenie Polski. RWE widzi w tym sektorze znaczny potencjał inwestycyjny na kolejne lata. Od 2009 roku firma realizuje w Polsce pilotażowy program montażu ogólnodostępnych stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Obecnie w kluczowych lokalizacjach Warszawy zainstalowanych jest 12 stacji. Do czasu zakończenia projektu pilotażowego koszty ładowania pokrywa RWE.

Dziś RWE idzie o krok dalej i proponuje osobom zainteresowanym innowacyjnymi rozwiązaniami i ochroną środowiska dwa modele stacji do ładowania: naścienną tzw. Wall Box i wolnostojący punkt ładowania RWE, każdy w różnych wariantach prędkości ładowania. Stacje są bezpieczne i proste w użyciu. Czas ładowania samochodu uzależniony jest głównie od pojemności baterii, parametrów stacji oraz samochodu i trwa średnio od 1 do 6 godzin, odbywa się w czasie, kiedy samochód nie jest użytkowany.

Stacje można zakupić zarówno w RWE, jak i w salonach firmy Renault, cena modelu Easy-box (3,7 kW) wynosi 3 400,00 PLN.

Stacje naścienne służą do indywidualnego ładowania samochodów elektrycznych w dogodnym czasie. Oferta stacji wolnostojących skierowana jest przede wszystkim do klientów biznesowych, korzystających z floty samochodowej. Stacje można zamontować na parkingu lub garażu podziemnym.
RWE posiada rozbudowaną sieć ładowania samochodów w całej Europie. W 17 krajach Starego Kontynentu dla użytkowników samochodów elektrycznych dostępnych jest ponad 1.800 publicznych stacji zainstalowanych w kluczowych lokalizacjach przestrzeni miejskiej. W zakresie indywidualnych punktów ładowania RWE współpracuje z koncernem Renault w Niemczech, Austrii i Holandii. Dotychczas firma dostarczyła odbiorcom, także w Polsce ponad 1000 różnych urządzeń ładujących samochody elektryczne.


4trucks.pl / RWE Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL