Renault Kangoo

Samochody dostawcze Renault - propozycje 2021

Renault chce podbić rynek samochodów dostawczych kilkoma nowymi pojazdami. Jak zapowiedział wczoraj, na konferencji, francuski producent, w prawie każdej klasie powinien pojawić się nowy pojazd.

 

Nowym modelem podstawowym w segmencie małych samochodów dostawczych będzie Renault Express Van, który Francuzi widzą zwłaszcza wśród małych operatorów flotowych. Nowy samochód będzie miał przestrzeń ładunkową o kubaturze od 3,3 do 3,7 m3 i będzie miał całkowitą długość nieco poniżej 4,4 m. Szerokość otworu bocznych drzwi przesuwnych wynosi 716 mm. To najszersze drzwi na rynku. Dwuskrzydłowe drzwi tylne w układzie 2/3 – 1/3 ułatwiają załadunek, rozładunek i dostęp do przewożonych ładunków. Nowy Express Van oferuje najlepszy stosunek długości podłogi przestrzeni ładunkowej (1,91 m w wersji z pełną przegrodą) do całkowitej długości pojazdu. Po złożeniu fotela pasażera i obróceniu przegrody kratowej długość przestrzeni ładunkowej może zostać zwiększona nawet do 2,36 m. 

W momencie wprowadzenia na rynek Nowy Express Van będzie dostępny w wersji z silnikiem benzynowym 1.3 l o mocy 100 KM oraz silnikami wysokoprężnymi 1.5 Blue dCi 75 i 95, które zapewniają ograniczone zużycie paliwa. W Europie Nowy Express Van będzie dostępny z silnikiem benzynowym 1.3 TCE 100 FAP (75 kW – 200 Nm) oraz silnikami wysokoprężnymi 1.5 Blue dCi 75 i 95 (odpowiednio 55 kW – 220 Nm i 70 kW – 240 Nm). Silniki te współpracują z 6-biegową skrzynią mechaniczną. 

Nowy Express Van jest produkowany w zakładach Renault w marokańskim Tangerze. Model zostanie wprowadzony na rynek w maju 2021 roku. Producent wciąż milczy na temat ceny.

Nowa generacja Kangoo

Wszechstronny i bardzo dobrze znany model Kangoo otrzymał również nowy design. Kangoo jest teraz m.in. bez słupka B po stronie pasażera i zamiast tego ma wzmocnione drzwi. Według producenta zasada tzw. "otwartego sezamu" umożliwia boczny dostęp do przestrzeni ładunkowej o szerokości 1,45 m. Pomimo braku słupka B Kangoo - model Rapid - nie powinien stracić nic ze swojego bezpieczeństwa.

Wprowadzenie na rynek nowego Kangoo nastąpi w czerwcu 2021 r. W nadchodzącym roku pojawi się również wersja w pełni elektryczna.

Francja od jakiegoś czasu jest również aktywna na rynku ogniw paliwowych . Modele elektryczne Kangoo ZE i Master ZE są już dostępne z ogniwem paliwowym, które aż trzykrotnie mogą zwiększyć zasięg pojazdów elektrycznych. Jak zapowiedziało Renault, model Master zostanie już w tym roku zaprezentowany w wersji H2.

Przeczytaj też:
Renault Trucks w Polsce przejmuje cztery punkty serwisowe Z dniem 1 grudnia 2023 r. nastąpiły zmiany w sieci serwisowej Renault Trucks Polska w związku z przejęciem przez Volvo Polska Sp. z o. o. czterech punktów serwisowych Serwisy Józef Skrzypa.
Elektryczne Gitary i Volkswagen ID. Buzz Kultowy zespół Elektryczne Gitary przygotował nową wersję swojego przeboju "Włosy" (Noś długie włosy jak my), w której zachęca do jazdy samochodami elektrycznymi. W roli głównej zobaczymy dwa pięknie pomalowane Volkswageny ID.Buzz.
Nowy MAN TGE kolejne informacje MAN TGE Next Level już w pierwszej połowie 2024 roku.
Nowy Volkswagen Crafter - pierwsze informacje Jest produkowany wyłącznie w Polsce, w fabryce Volkswagen Poznań we Wrześni Volkswagen Crafter - to jeden z najnowocześniejszych pojazdów dostawczych w swoim segmencie.
Janusz Buława nowym prezesem Renault Trucks Polska Z dniem 1 października 2023 r. Janusz Buława obejmie stanowisko prezesa Renault Trucks w Polsce.
Szesnaście przeładowanych dostawczaków 16 przeładowanych samochodów dostawczych skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
Z Ukrainy do Polski z Polski do Ukrainy... Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie do Polski wjechało ponad 140 tys. samochodów osobowych – podała Straż Graniczna.
Z Ukrainy ewakuowano kolekcję zabytkowych samochodów Pod koniec 2021 r. w miejscowości Dnipro otwarto nowe muzeum samochodów retro, Old Cars Gallery. Teraz zaszła konieczność ewakuacji muzeum.
Kolejne samochody MAN TGE w służbie Policji Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu otrzymali do swoje dyspozycji 7 nowych furgonów MAN TGE.