Polak oblał 192 egzaminy na prawo jazdy

Egzamin prawo jazdy ciężarowe

50-letni kandydat na kierowcę wciąż jest jeszcze daleko od Koreanki, która oblała egzamin 950 razy.

 

Uzyskanie prawa jazdy może być torturą dla osób, które nie są zbyt wprawne w prowadzeniu pojazdu. Stres powoduje, że nawet gdy jesteśmy dobrze przygotowani, czasem coś pójdzie nie tak. Są osoby, które notorycznie popełniają błędy na egzaminie i są nawet już dobrze znane egzaminatorom.

Ci, którzy zaczynają się zniechęcać myśląc, że nigdy nie zdadzą egzaminu mogą pocieszyć się myślą, że jest 50-letni Polak, który podjął 192 próby wyrobienia sobie prawa jazdy, w okresie ostatnich 17 lat nadal próbuje. Najgorsze jest to, że jeszcze, tak na prawdę nie zasiadł za kierownicą, bo jego klęski dokonują się już na etapie egzaminu teoretycznego.

Opinie wśród kandydatów na kierowców są takie, że nie jest łatwo zdać egzamin w Polsce. Dane mówią, że tylko połowa kandydatów zdaje egzamin teoretyczny (a 40% oblewa z praktycznego), ale dobrą wiadomością jest że opłaty w Polsce są znacznie niższe, niż np. w Hiszpanii.

W Polsce nie ma maksymalnego limitu, kiedy dana osoba może próbować zdać egzamin na prawo jazdy. Pewna barierą mogą okazać się jedynie zasoby finansowe kandydata na kierowcę.

Warto zaznaczyć, że Rekord Guinnessa w tym zakresie należy do kobiety z Korei Południowej, która "oblała" 950 razy. Niestety, w 2009 roku poddała się i już nie przystępuje do egzaminów.

 

Przeczytaj też:
Mobilne kontrole e-Toll już działają

Na początku grudnia w systemie e-TOLL zarejestrowano 1,361 tys. pojazdów, w tym 1,167 tys. (85%) ciężarówek i 204 tys. (15%) samochodów osobowych.

Najstarszy oryginalny samochód ciężarowy na świecie

Jest nim Daimler Motor-Lastwagen z roku 1898, zbudowany w firmie Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG), na stałe eksponat Muzeum Mercedes-Benz.

Panoramiczny obraz z lotu ptaka dzięki kamerom 360° i 270°

W dawnych czasach marynarz wspinał się na grotmaszt okrętu, by z bocianiego gniazda obserwować morze. Dziś pojazdy użytkowe mogą już być wyposażane w system kamer o kącie widzenia 360° lub 270°. Cel jest taki sam: uzyskanie najlepszej możliwej widoczności wokół całego pojazdu.

3G nie dla kierowców ciężarówek - jest nowa interpretacja przepisów

Berlin ułatwił kierowcom ciężarówek stosowanie przepisów 3G. Dowód szczepienia kierowcy nie jest już obowiązkowy.

Kiedy można prowadzić pojazd bez uprawnień a komu policja zatrzyma prawo jazdy

Jeździsz bez "prawka"? Ubezpieczyciel wystawi ci rachunek za wypadek…

Utrudnienia dla ciężarówek na przeprawach promowych w Calais

W proteście przeciwko limitom połowowym francuscy rybacy chcą dziś zablokować przeprawy promowe ciężarówek w tunelu pod kanałem La Manche. Protest może doprowadzić do opóźnień w porcie Calais.

Protest niemieckich stowarzyszeń transportowych przeciwko 3G

Sześć niemieckich stowarzyszeń transportowych i logistycznych skrytykowało nową wersję ustawy 3G o ochronie przed infekcjami, która weszła w życie w tym tygodniu.

Girteka otwiera największy swój oddział z lokalizacją w Polsce

Będzie to największa lokalizacja Girteki. Firma planuje w przyszłym roku zatrudnić ponad 5000 nowych pracowników, głównie nowych kierowców, ale także techników transportu i pracowników administracyjnych, zwłaszcza specjalistów ds. finansów i zasobów ludzkich.

Sytuacja dla kierowców ciężarówek w Niemczech - ciąg dalszy

Nowe regulacje anty covidowe narobiły dużego zamieszania wśród naszych rodaków i w całym transporcie.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje