Actros Edition2 SL Express

Mercedes-Benz Actros 2563 L z limitowanej serii Edition 2 dla firmy SL Express

Actros Edition 2 został wyposażony w zasadzie we wszystko, co może zaoferować Mercedes-Benz Trucks dla pojazdu ciężarowego. To już drugi pojazd z puli 400 wyprodukowanych przez fabrykę egzemplarzy Edition 2, który odebrał wieloletni klient dealera Mercedes-Benz - EWT Automotive w Ołtarzewie.

 

W siedzibie EWT Automotive w Ołtarzewie odbyło się uroczyste przekazanie firmie SL Express Actrosa 2563 L Edition 2 w kabinie kabiny GigaSpace. Wszystkie elementy zestawu, na który oprócz samego Actrosa złożyła się również zabudowa marki Schmitz z agregatem Thermo King, zostały pokryte ciemnoszarym, matowym lakierem z dodatkowymi elementami ozdobnymi wykorzystującymi motyw trójramiennej gwiazdy. W połączeniu z czarnymi felgami całość robi imponujące wrażenie i z pewnością wyróżni się nawet na tle pozostałych 400 Actrosów Edition 2 jeżdżących po całej Europie.

SL Express to wieloletni klient EWT Automotive. Firma zajmuje się specjalistycznymi przewozami chłodniczymi dla wymagających klientów, m.in. z branży farmaceutycznej, z wykorzystaniem przede wszystkim pojazdów dostawczych. Jednak niedawno firma rozszerzyła działalność, odbierając na razie kilkanaście samochodów ciężarowych Mercedes-Benz, w tym aż dwa z limitowanej serii Edition 2 – ciągnik siodłowy oraz obecnie – zestaw z przyczepą.
Actros Edition 2 ma najmocniejszy silnik 630 KM, a na pokładzie znalazły się wszystkie systemy bezpieczeństwa i wspomagania jazdy, takie jak: Active Brake Assist 5, system jazdy półautonomicznej Active Drive Assist, cyfrowe kamery MirrorCam zamiast lusterek oraz Predictive Powertrain Control, a także Multimedia Cockpit.

Nowym zestawem SL Express będzie jeździł doświadczony kierowca firmy - Adam Gawinowski. - Chyba najbardziej cieszę się z tego fotela – nie ma co ukrywać, że w pracy kierowcy to bardzo ważny element i ogromne odciążenie dla kręgosłupa - mówi kierowca, który za kierownicą ciężarówki spędził już ponad 20 lat. Jak podkreśla Sławomir Lewczuk, Właściciel firmy SL Express, kwestia wygody dla kierowcy również miała wpływ na wybór Edition 2. - Bardzo dobrze rozumiem potrzeby kierowcy, bo sam kiedyś nim byłem, wiem, co jest ważne i wierzę, że ten Actros to zapewni, a dodatkowo będzie formą docenienia najlepszych kierowców, poza tym zestaw bardzo wyróżnia się estetyką, przyciąga uwagę - i o to też nam chodziło - dodaje Sławomir Lewczuk.

 

Przeczytaj też:
Sposoby na obniżenie kosztów floty z telematyką Systemy telematyczne do zarządzania flotą są opracowywane z myślą o zapewnieniu pełniejszej kontroli nad wykorzystywaniem pojazdów, zwiększeniu wydajności i szeroko pojętej optymalizacji realizowanych zleceń. Dzięki zebranym danym można podejmować efektywniejsze i niezawodne decyzje w celu obniżenia całkowitego kosztu utrzymania floty.
Daimler Truck przeprowadza intensywne testy systemów wspomagających bezpieczeństwo W ramach przeprowadzonych ostatnio szeroko zakrojonych testów skupiono się przede wszystkim na systemach asystujących, które będą montowane w ciężarówkach i autobusach Daimler Truck od kwietnia 2024 r.
110 lat marki Textar Za oficjalny początek marki Textar przyjmuje się datę 23 lipca 1913 roku.
Mobil Delvac: trzy nowe kategorie olejów silnikowych już dostępne w Polsce Ultra, Modern i Legend to trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w polskiej sieci sprzedaży.
Cyfrowe wyświetlacze w ciężarówkach Scania Kierowcy Scania zyskają większą kontrolę nad pojazdem i jego otoczeniem dzięki sygnałom wysyłanym przez czujniki za każdym razem, gdy zbliża się zagrożenie lub konieczność podjęcia działania.
Firma TIRMET z nowym serwisem IVECO Firma TIRMET uruchomiła w Gręzowie pod Siedlcami swój nowy oddział, w którym będzie prowadzona sprzedaż oraz kompleksowa obsługa serwisowa pojazdów marki IVECO.
Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów pod koniec wakacji W grupie samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t DMC w sierpniu 2023 r. według analiz PZPM przygotowanych na podstawie wstępnych danych CEP, zarejestrowano 4244 nowe pojazdy użytkowe. To jest znacznie więcej niż przed rokiem (+62 %) i więcej niż w lipcu br. (+37,3%).
Najchętniej kupowana ciężarówka Volvo ma już 30 lat Dziś mija 30 lat, odkąd Volvo Trucks wprowadziło na rynek model FH, najlepiej sprzedającą się ciężarówkę w historii firmy.
DAF XB - do dystrybucji miejskiej DAF wprowadza na rynek pełną gamę pojazdów dystrybucyjnych w klasach od 7,5 do 19 ton DMC. Model XB to również ciężarówki elektryczne z zasilaniem akumulatorowym.