Seryjna produkcja nowej generacji ciężarówek rozpoczęta

DAF XF nowej generacji

W dniu 3 listopada, w zakładach DAF Trucks odbyła się inauguracja produkcji pierwszej seryjnej ciężarówki - nowego DAF XF. Burmistrz Eindhoven prezes DAF Trucks wyjechali z zakładu pierwszą ciężarówką nowej generacji.

 

Na drogach w Europie jeździ już wiele ciężarówek DAF nowego modelu, jednak są to wersje testowe lub przed seryjne. Samochody te były produkowane od pewnego czasu, ale była to ciągle faza testów, również dla procesu produkcji. Nowy model DAF to także wyzwanie dla pracowników fabryki, którzy musieli dostosować taśmy produkcyjne do nowych pojazdów. Ciężarówki przed seryjne będą, jeszcze przez jakiś czas ściśle monitorowane, aby w razie potrzeby można było jeszcze coś poprawić.

Harry Wolters, prezes DAF Trucks:
- Nowe modele DAF XF, XG i XG + wyznaczyły nowy punkt odniesienia w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i komfortu dla kierowcy. To były główne powody, dla których Komisja Europejska była gotowa zezwolić producentom ciężarówek opracowanie dłuższych kabin oferujących więcej przestrzeni kierowcy. Wydłużając przód o 16 centymetrów i zwracając uwagę na aerodynamikę, udało nam się osiągnąć oszczędności na poziomie 10% zużycia paliwa.

 

Od wczoraj z taśmy produkcyjnej zjeżdżają już nowe modele DAF XF, pierwszym pojazdem, który opuścił fabrykę był ciągnik siodłowy DAF XG+ 480 KM dla firmy Verbeek Agra Vision operującej dla Hooijer Hennenvervoer. DAF Nowej Generacji stanowi całkowicie nową platformę pojazdu, w pełni przygotowaną do alternatywnych, akumulatorowo-elektrycznych i wodorowych układów napędowych przyszłości, które są obecnie opracowywane w firmie DAF Trucks.

Oprócz nowej generacji ciężarówek, w Eindhoven, nadal będą jeszcze produkowane stare XF. Nie wiadomo jeszcze jak długo, ale może to trwać nawet kilka lat - zwłaszcza w przypadku dostaw dla krajów o niższych wymaganiach. Do dnia dzisiejszego DAF Trucks podpisał już 15 000 zamówień na nowe modele XF, XG i XG+. To sprawia, że ​​pomimo pandemii i niełatwej sytuacji w transporcie, nowa generacja została przyjęta entuzjastycznie. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że trudności z dostawami chipów nie ostudzą zapału klientów.

 

Przeczytaj też:
W lutym kolejne kontrole ciężarówek w całej Europie ramach akcji Roadpol

Od 7 do 13 lutego ciężarówki i autokary będą kontrolowane przez policję w całej Europie. Europejska sieć funkcjonariuszy policji drogowej Roadpol ogłosiła termin pierwszej, w tym roku, kampanii kontrolnej Truck & Bus.

Zdalny odczyt tachografów już w Polsce. Pierwsze kontrole ITD w Lublinie

Poniedziałek był pierwszym dniem, gdy kierowcy mogli spotkać na terenie województwa lubelskiego pojazd Inspekcji Transportu Drogowego wyposażony w antenę DSRC.

Kolejne nowe ciężarówki pojawią się w tym roku w firmie Drutex

Drutex, kolejny rok wymienia flotę. W ubiegłym roku odebrali pierwsze MAN-TGX. W tym roku powtórzą zakup.

Sześć spółek DAF i ośmiu menadżerów otrzymało kary na łączną kwotę ponad 122 mln zł

UOKiK wydał dwie decyzje dotyczą zmów dealerów samochodów ciężarowych. Prezes UOKiK nałozył kary na pięć spółek, dealerów ciężarówek DAF: DBK z Olsztyna, ESA Trucks Polska z Komornik, TB Truck & Trailer Serwis z Wolicy, Van Tilburg-Bastianen Groep z Bredy w Holandii i WTC z Długołęki.

Nowe fotoradary w Rumunii

Stacjonarne kamery radarowe zostaną zamontowane na wszystkich zatłoczonych drogach w Rumunii, w tym na Autostradzie Soarelui, Valea Prahovei i Valea Oltului.

Na parkingach powstanie infrastruktura do odśnieżania pojazdów ciężarowych

W świetle przepisów, za właściwe przygotowanie pojazdu do drogi, w tym jego dokładne odśnieżenie, odpowiedzialny jest kierowca. Trudno jednak utrzymać pojazd ciężarowy w należytym stanie, gdy trzeba się wspiąć na wysokość 4 m. GDDKiA zadba, aby na parkingach pojawiły się specjalne rampy.

MOYA otworzyła kolejnych pięć stacji paliw

Kolejne pięć stacji paliw zaczęły funkcjonować w sieci MOYA. Są to stacje franczyzowe – w Rzeszowie i Choroszczy (woj. Podlaskie) oraz własne – w Kościerzynie (woj. Pomorskie), w Poznaniu i w Głogowie.

Zniesienie obowiązkowego badania technicznego pojazdów

Parlament rosyjski wierzy, że bezpieczeństwo ruchu drogowego i stan techniczny pojazdów nie są ze sobą w żaden sposób powiązane.

Jakimi nowymi drogami pojedziemy w 2022 roku?

Rok 2021 GDDKiA zakończyła udostępniając do ruchu ponad 425 km nowych dróg. Obecnie kierowcy w Polsce mają do dyspozycji 4670,5 km dróg szybkiego ruchu, w tym 1 778,9 km autostrad i 2891,6 km dróg ekspresowych.

Wyszukiwarka

Informacje