Cysterna lotniskowa uderzyła w samolot

ciężarówka cysterna uderzyła w samolot

Pięć osób rannych w kolizji między samolotem Air Canada i ciężarówką.

 

Cysterna uderzyła w samolot Air Canada Dash 8-300, obracając go o około 90 stopni, podaje Kanadyjska Rada ds. Bezpieczeństwa Transportu. Na pokładzie samolotu znajdowało się 50 pasażerów. Interweniowały służby ratunkowe na lotnisku, a pasażerowie i załoga zostali bezpiecznie ewakuowani i przewiezieni do terminalu.

Kolizja ciężarówki cysterny z samolotem

Pasażerowie lotu 8615 mieli podróż do Sudbury, ale pilot musiał zawrócić z powodu złej pogody. Samolot został uszkodzony w trzech różnych miejscach, mówi funkcjonariusz policji Bancroft Wright. Cysterna zdawała się jechać bardzo szybko równolegle do samolotu i nagle uderzyła w samolot. Ciężarówka mogła się poślizgnąć na mokrym asfalcie. Pasażerowie krzyczeli przy uderzeniu, a potem w samolocie można było wyczuć zapach paliwa z samolotu, wszyscy spanikowali.

Miejscowa policja powiedziała, że kierowca ciężarówki został oskarżony o niebezpieczną jazdę. Pilot, drugi pilot, stewardesa i dwóch pasażerów zostało rannych. Kierowcy ciężarówki nic sie nie stało.

Niezależnie od tego, czy samolot zostanie uderzony przez ładowarkę lub pojazd, który dostarcza żywność (to jest bardziej powszechne), musi on zostać wycofany z eksploatacji. Zderzenia z cysternami wypełnionymi paliwem zdarzają się niezwykle rzadko.

 

 

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL