Cysterna lotniskowa uderzyła w samolot

ciężarówka cysterna uderzyła w samolot

Pięć osób rannych w kolizji między samolotem Air Canada i ciężarówką.

 

Cysterna uderzyła w samolot Air Canada Dash 8-300, obracając go o około 90 stopni, podaje Kanadyjska Rada ds. Bezpieczeństwa Transportu. Na pokładzie samolotu znajdowało się 50 pasażerów. Interweniowały służby ratunkowe na lotnisku, a pasażerowie i załoga zostali bezpiecznie ewakuowani i przewiezieni do terminalu.

Kolizja ciężarówki cysterny z samolotem

Pasażerowie lotu 8615 mieli podróż do Sudbury, ale pilot musiał zawrócić z powodu złej pogody. Samolot został uszkodzony w trzech różnych miejscach, mówi funkcjonariusz policji Bancroft Wright. Cysterna zdawała się jechać bardzo szybko równolegle do samolotu i nagle uderzyła w samolot. Ciężarówka mogła się poślizgnąć na mokrym asfalcie. Pasażerowie krzyczeli przy uderzeniu, a potem w samolocie można było wyczuć zapach paliwa z samolotu, wszyscy spanikowali.

Miejscowa policja powiedziała, że kierowca ciężarówki został oskarżony o niebezpieczną jazdę. Pilot, drugi pilot, stewardesa i dwóch pasażerów zostało rannych. Kierowcy ciężarówki nic sie nie stało.

Niezależnie od tego, czy samolot zostanie uderzony przez ładowarkę lub pojazd, który dostarcza żywność (to jest bardziej powszechne), musi on zostać wycofany z eksploatacji. Zderzenia z cysternami wypełnionymi paliwem zdarzają się niezwykle rzadko.

 

 

 

 

Przeczytaj też:
Ciężarówka, przekształcona w dzieło sztuki, pochłania taką samą ilość CO2 z powietrza, jak drzewo

Farba na naczepie pochłania tyle samo CO2 z powietrza co drzewo i zapobiega rozwojowi wszelkiego rodzaju wirusów i bakterii.

Inteligentne kamery w służbie holenderskiej policji wskażą kto korzysta z telefonu

MONOcam rejestruje ruch drogowy, ale nie tylko.

MAN Trucks rozbudowuje fabrykę ciężarówek w Niepołomicach

W ramach strategii New MAN w latach 2020-2022 rozbudowana zostanie fabryka pojazdów ciężarowych w Niepołomicach.

Podczas rozładunku...

Podczas rozładunku ciężarówka pochyliła się do tyłu.

Piwo ląduje na poboczu. Wypadek polskiej ciężarówki na autostradzie A10

W poważnym wypadku, w sobotnie popołudnie, na autostradzie A 10 brała udiał polska ciężarówka, która wypadła z pasa ruchu i przewróciła się na poboczu drogi.

KAMAZ-54901 - pierwsze wrażenia z jazdy

Z ogólnego punktu widzenia to Mercedes, jednak charakterystyka pracy silnika bardziej przypomina Scanię.

Kabina ciężarówki – mobilne centrum dowodzenia kierowcy. Jak się zmieniały?

Kabiny ciężarówek to dziś niemal zdalne biura, w których kierowcy ciężarówek spędzają zwykle więcej czasu niż we własnym mieszkaniu - bo nawet 294 dni w roku.

 

Zuchwała kradzież elementów ciężarówki w środku miasta

Co zobaczył kierowca, gdy wrócił do swojej ciężarówki po nocnym odpoczynku? Złodzieje ukradli maskę i reflektory z zaparkowanej ciężarówki.

 

Polski kierowca ciężarówki ginie w wypadku

Kierowca ciężarówki przeoczył koniec korka i z dużą prędkością uderzył w tył naczepy ciężarówki znajdującej się przed nim. Cysterna przewoziła ładunek niebezpieczny.

 

Wyszukiwarka

Informacje