Akcja TRUCK & BUS dziś na dolnośląskich drogach

Akcja Truck & Bus 2019

Kontrole kierowców ciężarówek na A4

 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, od wczesnych godzin porannych prowadzą na terenie miasta i autostrady A4, działania pod kryptonimem TRUCK & BUS. Policyjna akcja polega na kontroli pojazdów wykonujących transport drogowy osób i rzeczy. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. czy kierowcy stosują się do przepisów dotyczących przewozu ludzi, w tym czy liczba pasażerów nie przekracza wskazanej w dowodzie rejestracyjnym, a także wagę towarów. Kontrolują również stan techniczny pojazdów oraz czas pracy kierowców.

Kontrole ciężarówek w ramach akcji TRUCK & BUS

Akcje TRUCK & BUS są prowadzone cyklicznie przez policjantów, a mają na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących przewozu osób i kontrolują, czy liczba pasażerów nie przekracza tej wskazanej w dowodzie rejestracyjnym. Sprawdzają pojazdy wykonujące transport towarów, ich stan techniczny oraz czas pracy kierowców, a także badają stan trzeźwości użytkowników dróg.

Działania policji są prowadzone na ciągach komunikacyjnych o szczególnie dużym natężeniu ruchu samochodów ciężarowych i autobusów. W akcji będą brały udział patrole poruszające się dynamicznie po ulicach miasta oraz te działające w stworzonych przez funkcjonariuszy statycznych posterunkach kontrolnych.

fot. Policja Wrocław

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL