Kto zostanie najlepszym kierowcą ciężarówki? Wyzwanie rzuca DAF Trucks

Konkurs kierowców DAF

Konkurs, który odbędzie się w 30 krajach, zakończy się spektakularnym międzynarodowym finałem we wrześniu.

 

Doskonały kierowca potrafi wykorzystać osiągi swojej ciężarówki do maksimum. On lub ona wie, jak uzyskać maksymalną wydajność z każdej kropli paliwa. Jak bezpiecznie i terminowo przewozić ładunek w godzinach szczytu. I jak utrzymać pojazd w najlepszym stanie. Jednocześnie dobry kierowca rozumie przepisy dba o bezpieczeństwo ładunku i potrafi dostosować jazdę do wszystkich warunków pogodowych. Nie straszny mu każdy typ trasy i rodzaj ładunku. Innymi słowy: doskonały kierowca ciężarówki jest prawdziwym rzemieślnikiem.

International DAF Driver Champion 2019

Konkurs DAF Driver Challenge składa się z trzech etapów. Zaczyna się od zapisów, gdzie każdy kierowca musi się przedstawić i wyjaśnić, dlaczego jest gotowy do rywalizacji o tytuł najlepszego. Swój udział można składać za pośrednictwem strony: driver.daf.com . Podobnie jak w przypadku każdego dobrego rzemieślnika, oddanie pracy, umiejętności i pasja to czynniki decydujące o sukcesie.

Międzynarodowy finał konkursu kierowców DAF

Tylko najlepsi z najlepszych zostaną zaproszeni do rywalizacji w ogólnopolskich konkursach organizowanych w nadchodzących miesiącach w całej Europie i poza nią. Półfinały określą, który z 16 najlepszych mistrzów kierownicy z poszczególnych krajów weźmie udział w międzynarodowym finale. Finał ten odbędzie się 28 i 29 września na torze Goodyear Proving Ground w Luksemburgu.

Konkurs DAF Trucks jest dla każdego kierowcy ciężarówki

Firma DAF Trucks poszukuje najlepszego kierowcy, udział w konkursie DAF Driver Challenge jest otwarty dla wszystkich kierowców, niezależnie od marki samochodu ciężarowego, którą zwykle zawodnik jeździ.

- Już od dziesięcioleci budujemy ciężarówki, które oferują wiodący na rynku komfort dla kierowców i wyposażone są w szeroką gamę systemów zaprojektowanych w celu wspierania kierowców każdego dnia ich pracy. Jednak to kierowca może wykorzystać prawdziwy potencjał pojazdu. Dlatego rzucamy wyzwanie wszystkim kierowcom, aby wykazali się doskonałymi umiejętnościami jazdy w naszymi doskonałymi ciężarówkami - powiedział Richard Zink, dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży oraz członek zarządu DAF Trucks.

 

Przeczytaj też:
Mobilne kontrole e-Toll już działają

Na początku grudnia w systemie e-TOLL zarejestrowano 1,361 tys. pojazdów, w tym 1,167 tys. (85%) ciężarówek i 204 tys. (15%) samochodów osobowych.

Najstarszy oryginalny samochód ciężarowy na świecie

Jest nim Daimler Motor-Lastwagen z roku 1898, zbudowany w firmie Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG), na stałe eksponat Muzeum Mercedes-Benz.

Panoramiczny obraz z lotu ptaka dzięki kamerom 360° i 270°

W dawnych czasach marynarz wspinał się na grotmaszt okrętu, by z bocianiego gniazda obserwować morze. Dziś pojazdy użytkowe mogą już być wyposażane w system kamer o kącie widzenia 360° lub 270°. Cel jest taki sam: uzyskanie najlepszej możliwej widoczności wokół całego pojazdu.

Poznajemy DAF XF model 2022

Oglądamy jeden z pierwszych samochodów, nowej serii DAF XF, który trafił do Polski. Samochód wyspecyfikowany na polski rynek, a więc taki jaki zapewne będą kupować polscy przewoźnicy.

 

3G nie dla kierowców ciężarówek - jest nowa interpretacja przepisów

Berlin ułatwił kierowcom ciężarówek stosowanie przepisów 3G. Dowód szczepienia kierowcy nie jest już obowiązkowy.

Kiedy można prowadzić pojazd bez uprawnień a komu policja zatrzyma prawo jazdy

Jeździsz bez "prawka"? Ubezpieczyciel wystawi ci rachunek za wypadek…

Utrudnienia dla ciężarówek na przeprawach promowych w Calais

W proteście przeciwko limitom połowowym francuscy rybacy chcą dziś zablokować przeprawy promowe ciężarówek w tunelu pod kanałem La Manche. Protest może doprowadzić do opóźnień w porcie Calais.

Protest niemieckich stowarzyszeń transportowych przeciwko 3G

Sześć niemieckich stowarzyszeń transportowych i logistycznych skrytykowało nową wersję ustawy 3G o ochronie przed infekcjami, która weszła w życie w tym tygodniu.

Girteka otwiera największy swój oddział z lokalizacją w Polsce

Będzie to największa lokalizacja Girteki. Firma planuje w przyszłym roku zatrudnić ponad 5000 nowych pracowników, głównie nowych kierowców, ale także techników transportu i pracowników administracyjnych, zwłaszcza specjalistów ds. finansów i zasobów ludzkich.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje