Kto zostanie najlepszym kierowcą ciężarówki? Wyzwanie rzuca DAF Trucks

Konkurs kierowców DAF

Konkurs, który odbędzie się w 30 krajach, zakończy się spektakularnym międzynarodowym finałem we wrześniu.

 

Doskonały kierowca potrafi wykorzystać osiągi swojej ciężarówki do maksimum. On lub ona wie, jak uzyskać maksymalną wydajność z każdej kropli paliwa. Jak bezpiecznie i terminowo przewozić ładunek w godzinach szczytu. I jak utrzymać pojazd w najlepszym stanie. Jednocześnie dobry kierowca rozumie przepisy dba o bezpieczeństwo ładunku i potrafi dostosować jazdę do wszystkich warunków pogodowych. Nie straszny mu każdy typ trasy i rodzaj ładunku. Innymi słowy: doskonały kierowca ciężarówki jest prawdziwym rzemieślnikiem.

International DAF Driver Champion 2019

Konkurs DAF Driver Challenge składa się z trzech etapów. Zaczyna się od zapisów, gdzie każdy kierowca musi się przedstawić i wyjaśnić, dlaczego jest gotowy do rywalizacji o tytuł najlepszego. Swój udział można składać za pośrednictwem strony: driver.daf.com . Podobnie jak w przypadku każdego dobrego rzemieślnika, oddanie pracy, umiejętności i pasja to czynniki decydujące o sukcesie.

Międzynarodowy finał konkursu kierowców DAF

Tylko najlepsi z najlepszych zostaną zaproszeni do rywalizacji w ogólnopolskich konkursach organizowanych w nadchodzących miesiącach w całej Europie i poza nią. Półfinały określą, który z 16 najlepszych mistrzów kierownicy z poszczególnych krajów weźmie udział w międzynarodowym finale. Finał ten odbędzie się 28 i 29 września na torze Goodyear Proving Ground w Luksemburgu.

Konkurs DAF Trucks jest dla każdego kierowcy ciężarówki

Firma DAF Trucks poszukuje najlepszego kierowcy, udział w konkursie DAF Driver Challenge jest otwarty dla wszystkich kierowców, niezależnie od marki samochodu ciężarowego, którą zwykle zawodnik jeździ.

- Już od dziesięcioleci budujemy ciężarówki, które oferują wiodący na rynku komfort dla kierowców i wyposażone są w szeroką gamę systemów zaprojektowanych w celu wspierania kierowców każdego dnia ich pracy. Jednak to kierowca może wykorzystać prawdziwy potencjał pojazdu. Dlatego rzucamy wyzwanie wszystkim kierowcom, aby wykazali się doskonałymi umiejętnościami jazdy w naszymi doskonałymi ciężarówkami - powiedział Richard Zink, dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży oraz członek zarządu DAF Trucks.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL