Czy sprawdzą się medialne przypuszczenia, DAF na sprzedaż?

DAF elektryczny Bloomberg

Samochody elektryczne DAF w rękach chińczyków.

 

Agencja prasowa Bloomberg informuje, że chiński deweloper Evergrande Group jest zainteresowany holenderskim producentem ciężarówek DAF i oddziałem holenderskiej grupy VDL. Obie firmy mają fabryki m.in. w Belgii i Holandii, gdzie powstają projekty samochodów i autobusów z napędem elektrycznym .

Elektryczny DAF

Według Bloomberga Chińczycy zwróciliby się do DAF Trucks, którego właścicielem jest amerykański Paccar, oraz do VDL (dostawca napędów elektrycznych) z propozycją ewentualnego przejęcia.

Firma Evergrande chce zająć czołową pozycję w pojazdach elektrycznych na całym świecie. DAF ma dużą fabrykę w Oevel, gdzie produkowane są kabiny i osie. Pracuje tam około 2800 osób. VDL ma siedzibę w Eindhoven i zatrudnia ok. 17 tys. pracowników.

Przeczytaj też:
Ponowny wzrost liczby nowych samochodów ciężarowych

We wrześniu 2021 r. zarejestrowano 2781 wszystkich rodzajów pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to 32,4% więcej niż przed rokiem i więcej niż w sierpniu br. (+37,5%).

Ciężarówka eActros jest wreszcie gotowa do masowej produkcji, ostatnie testy odbyły się w Alpach

Po raz pierwszy Mercedes-Benz zaprezentował elektrycznego Actrosa w 2018 roku, jako pojazd ciężarowy z napędem elektrycznym. Obecnie, trzy lata później, producent deklaruje gotowość do produkcji seryjnej, która ma ruszyć za kilka dni.

Test Volvo FE Electric, są już pierwsze wyniki

Elektromobilność na rynku samochodów ciężarowych to temat, który dopiero rodzi się na polskich i europejskich drogach.

Elektryczny MAN rusza w drogę po Polsce

Produkowany seryjnie od października 2020 w fabryce MAN Bus w Starachowicach autobus miejski MAN Lion’s City E z napędem elektrycznym rusza w trasę po Polsce.

Nowa Generacja DAF - modele XF, XG i XG+

DAF Trucks obiecuje, w modelach nowej generacji XF, XG i XG+, 10% redukcję zużycia paliwa, kompleksową gamę rozwiązań z zakresu pasywnego i aktywnego bezpieczeństwa oraz najwyższy poziom komfortu.

 

DAF Trucks prezentuje nowy model ciężarówki (video)

W dniu dzisiejszym DAF Trucks oficjalnie pokazał nowy model samochodu ciężarówego przeznaczonego do transportów długodystansowych. Nowy długodystansowy DAF będzie miał oznaczenia kabin: XF, XG i XG+

Dziesięć elektrycznych ciężarówek z logo Irizar

Hiszpański producent Irizar, znany z autobusów elektrycznych, otrzymał pierwsze zamówienie na dziesięć egzemplarzy elektrycznej ciężarówki.

Spektakularna akcja wydobycia polskiej ciężarówki

Zdarzenie miało miejsce na A6 niedaleko Bad Rappenau. 40-tonowa ciężarówka zjeżdża z autostrady i ląduje w środku drzew. 

Nowy DAF - znajdź różnice

Już za osiemnaście dni DAF Trucks oficjalnie przedstawi szczegóły nowej ciężarówki DAF model XG?

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL