Wyścig ciężarówek na autostradzie z finałem na komisariacie

Wyprzedzanie ciężarówek

Jak długo powinno trwać wyprzedzanie się ciężarówek?

Do sytuacji doszło na autostradzie A3 w Dolnej Frankonii. Prawdopodobnie jedna z ciężarówek jechała wolniej a druga próbowała ją wyprzedzić. Podczas wyprzedzania wolniejsza ciężarówka zaczęła przyspieszać. Doszło do zaciętego pojedynku, który oczywiście spowodował zator na drodze.

Ciężarówki w ostrej rywalizacji

Rywalizacja między kierowcami nie miała nic wspólnego ze sportowym fair play, gdyż w pewnym momencie jeden z kierowców ciężarówki pokazał drugiemu środkowy palec. Jak można się było spodziewać gest ten wywołał jeszcze większą rywalizację, która dla wyścigu nic nie wniosła, jednak znacznie wysłużyła kolejkę niezadowolonych kierowców samochodów podążających lewym pasem.

Ostatecznie kierowcy lewej ciężarówki udało się zjechać na prawy pas, jednak zrobił to tak blisko wyprzedzanej ciężarówki, że ta musiała awaryjnie hamować. Pojedynek kierowców ciężarówek na A3 w pobliżu Aschaffenburga obserwował miejscowy patrol policji drogowej.

Samochody zostały zidentyfikowane przez policję i zholowanie do pobliskiego komisariatu. Policjanci chcieli usłyszeć powód tak długiej blokady prawego pasa ruchu, dodatkowo wymagał wyjaśnienia fakt rozpoczęcia manewru wyprzedzania przed mostem, gdzie jak wiadomo przepisy zabraniają takiego manewru.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL