Piaskarka nie dojechała kierowcy ciężarówek sami kupili sól

Piaskarka nie dojechała kierowcy ciężarówek sami kupili sól

20 kierowców ciężarówek utknęło na podjeździe z niedzieli na poniedziałek na drodze 842 między Wysokiem a Zakrzówkiem niedaleko Rzeszowa.

Ciężarówki nie mogły podjechać, gdyż w nocy pojawiły się opady śniegu. próżno było czekać na drogowców, którzy chyba tradycyjnie zostali zaskoczeni przez zimę. Piaskarek nie było, więc sami postanowili kupić sól i doprowadzić drogę do użytkowania.

Piaskarka pojawiła się w poniedziałek rano, ale bez piasku. Cóż było robić. jeden z właścicieli firmy transportowej kupił za swoje sól i tak rozwiązano problem.

Zima zaskoczyła drogowców, kierowcy ciężarówek biorą sprawy w swoje ręce

Właściciel firmy, który zadzwonił do redakcji Dziennika Wschodniego, twierdził że próbował skontaktować się z Zarządem Dróg Wojewódzkich. Niestety bezskutecznie. – Dzwoniłem też na numer alarmowy 112. Operatorka powiedziała, że usłyszała od drogowców, że nie przygotowali się do zimy – relacjonuje.

Jak podaje Dziennik Wschodni: - w Zarządzie Dróg Wojewódzkich nie czują się zaskoczeni przez zimę. – Za ten odcinek drogi odpowiada obwód Krzczonowie, który od piątku pracuje w zimowym systemie dwuzmianowym. W niedzielę, do godz. 22, czyli do końca drugiej zmiany, nie mieliśmy sygnału, że droga 842 w Tarnawce jest nieprzejezdna. W poniedziałek, po 7 piaskarka pojawiła się na tym odcinku, ale droga była już czarna. Niestety mieliśmy kłopoty techniczne z piaskarką, dlatego nie przyjechała wcześniej – powiedział dyrektor Grzegorz Dobosz, z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Podobno brak piaskarek na czas, w tamtym rejonie, to nie pierwszy przypadek. Zatem pozdrawiamy drogowców i byle do wiosny!

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL