A1 Świerklany - Mszana do remontu

A1 Świerklany - Mszana do remontu

Zaledwie dwa miesiące temu została otwarta autostrada A1 na odcinku ze Świerklan do Mszany, a już czeka ją remont.

Utrudnienia na trasie potrwają trzy tygodnie i są związane z koniecznością poprawy odwodnienia - podaje "Dziennik Zachodni".

Jak wyjaśnia Marek Prusak, rzecznik GDDKiA w Katowicach, z uwagi na konieczność poprawy odwodnienia jezdni autostrady A1, na terenie objętym wpływami eksploatacji górniczej, na odcinku od węzła Świerklany do granicy państwa w Gorzyczkach została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, która będzie obowiązywała przez blisko trzy tygodnie.

Kierowcy od 28 lipca są kierowani na przejazdy awaryjne w obu kierunkach ruchu na odcinku około 4 km. GDDKiA wyjaśnia, że była świadoma możliwości wystąpienia problemów z nawierzchnią (pojawiły się na niej pęknięcia).

W odpowiedzi na pytanie, czy tej sytuacji nie dało się przewidzieć i zapobiec w ciągu ostatnich dwóch lat, gdy remontowano most w Mszanie, GDDKiA informuje, że "wówczas front robót był inny". Remont wykona firma Intercor z Zawiercia w ramach napraw gwarancyjnych. Była ona odpowiedzialna za dokończenie budowy mostu i autostrady po Alpine Bau.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL