Dwie jezdnie na obwodnicy Kielc

Dwie jezdnie na obwodnicy Kielc

Po obwodnicy Kielc w ciągu drogi ekspresowej S7 od węzła Kielce Północ (Wiśniówka) do węzła Kielce Zachód (Kostomłoty) po raz pierwszy można przejechać dwujezdniowym odcinkiem. Uwaga na znaki!

Zgodnie z nowymi zasadami kierowcy pojadą po raz pierwszy dwujezdniowym odcinkiem obwodnicy od węzła Kielce Północ (Wiśniówka) do węzła Kielce Zachód (Kostomłoty). Co prawda jeszcze nie ekspresowo, bo ze względu na trwające roboty i wyjazdy z budowy na tym odcinku wprowadzono ograniczenia prędkości do 60,70 i 80 km/h. Będzie jednak dużo łatwiej, bo ruch, który do tej pory odbywał się jedną jezdnią w obie strony, rozłożony zostanie na dwie jezdnie na odcinku około 7 km.

Dla upłynnienia ruchu będą udostępnione tymczasowo nowe łącznice węzła Kielce Zachód, a mianowicie Warszawa - Łódź (Piotrków Trybunalski ), a także Warszawa - Kielce. Pozostałe zasady tymczasowej organizacji ruchu na węźle w Kostomłotach nie ulgną zmianie. Ze względu na nowa organizację ruchu kielecki oddział GDDKiA apeluje o szczególną ostrożność i zwracanie uwagi na nowe oznakowanie.

Największa inwestycja w regionie
Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku obwodnicy Kielc 7 to największa inwestycja drogowa na terenie województwa świętokrzyskiego realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przy udziale środków z Unii Europejskiej. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2013 roku. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i komfortu podróżowania na trasie Warszawa - Kraków.

Dwujezdniowa ekspresowa obwodnica uwolni stolicę województwa świętokrzyskiego od ruchu ciężkiego, a kierowcom podróżującym tranzytem umożliwi szybką i bezpieczną podróż. Nowa trasa ekspresowa będzie doskonale skomunikowana z drogą krajową 74 oraz z drogami innych kategorii poprzez przebudowane węzły drogowe. Komunikację lokalną zapewnią nowe drogi dojazdowe, a bezpieczeństwo ruchu bezkolizyjne rozwiązania komunikacyjne z zastosowaniem obiektów inżynierskich typu wiadukty czy kładki dla pieszych.


4trucks.pl / Drogi Zaufania

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL