Sabrine Huragan Niemcy

Uwaga kierowcy. Alarm dotyczący huraganu w Niemczech. Istnieje zagrożenie życia

Już dziś po południu w północnych Niemczej jest spodziewany Huragan Sabine. W ciągu jutrzejszego dnia Sabine rozprzestrzeni się na całą północ i centrum Niemiec.

Gwałtowne podmuchy wiatru spowodowały, że mecz Bundesligi pomiędzy Borussią Moenchengladbach i 1. FC Köln został odwołany.

Zagrożenie dotyczy również kierowców ciężarówek na drogach, kolei oraz jednostek pływających

Sabine ma również wpływ na ruch pociągów - liczne połączenia nie będą działały. Regiony północne Niemiec: Emden, Norddeich, Kilonia i Westerland, nie będą obsługiwane pociągami dalekobieżnymi od niedzielnego popołudnia - zawiadamia Deutsche Bahn.

Lotnisko Kolonia / Bonn może być nieczynne. Pasażerowie powinni sprawdzić w swoich liniach lotniczych, czy ich lot się odbędzie zgodnie z rozkładem. Ze względu na warunki pogodowe w niedzielę odwołano 100 startów i lądowań samolotów na lotnisku we Frankfurcie. Chodzi przede wszystkim o loty w Europie, powiedziała rzeczniczka operatora lotniska Fraport. Alert istnieje również na lotnisku w Monachium.

Liczne promy na wyspy Morza Północnego są odwołane

Kilka połączeń promowych na wyspy Morza Północnego zostało przerwanych. Podróż promem między Borkum a Eemshaven została odwołana, popołudniowy prom z Emden do Borkum miał odpłynąć godzinę wcześniej niż zwykle. Według firmy żeglugowej Frisia prom między Norddeich i Norderney powinien przestać działać w niedzielne popołudniu. Prom między Neuharlingersiel i Spiekeroogpowinien odpłynie wcześniej w niedzielę ze względu na nadchodzącą burzę. Zmiany w rejsach można się spodziewać także w poniedziałek.

Alert pogodowy wysyła również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W naszym kraju także można się spodziewać silnych podmuchów wiatru.

Przeczytaj też:
Ułatwienia dla kierowców na Zakopiance i w okolicy A4 Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas do otwarcia wyczekiwanego tunelu w ciągu drogi ekspresowej S7 wydrążonego pod górą Luboń Mały na Zakopiance.
Takiego transportu jeszcze nie było... Transport będzie się poruszał z maksymalną prędkością 10 km/h. Z uwagi na gabaryty i planowaną prędkość jeden przejazd będzie trwał ok. 20-25 dni. Ostatni z transportów dotrze na plac budowy najpóźniej z końcem stycznia przyszłego roku.
Droga ekspresowa S19 Via Carpatia ma nowy odcinek W ostatnich dniach kwietnia GDDKiA oddała do ruchu ostatni element szlaku Via Carpatia pomiędzy granicą województw lubelskiego i podkarpackiego a Rzeszowem odcinek Zdziary - Rudnik nad Sanem.
Na A4 znowu będzie drożej Zgodnie z wnioskiem złożonym do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków planuje od 4 lipca br. zmienić stawki opłat za przejazdy dla wszystkich kategorii pojazdów.
Taniej, szybciej i wygodniej na odcinku A4 Katowice-Kraków. Poznaj A4Go Skorzystanie z oferowanych przez Stalexport Autostradę Małopolską automatycznych form płatności wiąże się z wieloma korzyściami.  
Zmiana oznakowani dróg szybkiego ruchu w Polsce GDDKiA opracowuje projekt zmian oznakowania dróg szybkiego ruchu i wdrożyła je na wybranych 46 odcinkach nowych dróg.  
Zmasowana akcja GDDKiA - to nie jest pomiar prędkości W dniu 23 stycznia rozpoczął się tegoroczny Generalny Pomiar Ruchu, który wykonywany jest co pięć lat.  
Wrocław połączy się z Poznaniem - drogą ekspresową S5 Od soboty 14 grudnia ostatnie 50 km drogi ekspresowej S5 w woj.wielkopolskim jest dostępne dla kierowców.  
Autostrada A4 Katowice - Kraków od stycznia taniej Od 1 stycznia 2020 r. Stalexport Autostrada Małopolska S.A. wprowadza preferencyjne stawki opłat za przejazd A4 Katowice – Kraków.