Przyspieszenie pod Łodzią

Przyspieszenie pod Łodzią

Nowe węzły połączą drogi krajowe z odcinkiem autostrady A1 Stryków - Tuszyn. Sprawniej i bezpieczniej ominiemy centrum Łodzi. Spod Tuszyna znikną stare wiadukty drogowe.

Nabierają tempa prace na odcinku autostrady A1 Stryków - Tuszyn. To najważniejszy dla Łodzi fragment trasy. Pozwoli on wyprowadzić z całej aglomeracji łódzkiej ruch tranzytowy na kierunku północ - południe. Kierowcy jadący autostradą z Gdańska na Śląsk zaoszczędzą czas podróży o prawie godzinę. Zmniejszy się emisja spalin. Poprawi się stan bezpieczeństwa na trasie i w centrum Łodzi.

Nowe węzły łączą
Nowy, 40- kilometrowy odcinek trasy połączy węzeł Łódź - Północ ze starym odcinkiem autostrady A1 z Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego. Na budowanym odcinku pojawią się jeszcze cztery węzły, które pozwolą zjechać z tej trasy m.in. do Łodzi, Rzgowa, Pabianic i Brzezin. Od południa będą to węzły:
- Łódź - Południe na połączeniu z drogą ekspresową S8 (tędy będzie można zjechać do Rzgowa, Tuszyna i Pabianic)
- Romanów - na przecięciu z drogą wojewódzką 714. Stąd dostaniemy się do Rzgowa i Tomaszowa Mazowieckiego
- Łódź - Wschód na drodze wojewódzkiej 713, skąd będzie można dojechać do dzielnicy Widzew
- Brzeziny - na połączeniu z droga krajową 72, skąd w przyszłości pojedziemy na Bałuty i w kierunku Brzezin.

Zakończenie prac tego odcinka ma nastąpić pod koniec lata 2014 roku - informuje Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Ostatnie dni wiaduktów w Tuszynie
Wiadukty drogowe witające od niemal trzech dekad kierowców wjeżdżających od strony Łodzi na autostradę A1 w kierunku Piotrkowa wkrótce znikną. Wybudowane na potrzeby przyszłej autostrady A1 do Gdańska nigdy nie zostały użyte. Plany budowy trasy spaliły wówczas na panewce, a obiekty niszczały przez kilkadziesiąt lat. Stały się symbolem zastoju w budownictwie autostrad.

Czasy się zmieniły. Wrócił zamysł budowy trasy A1 w między Tuszynem a Strykowem. Wiadukty przebadano, ale okazało się, że niezabezpieczone przez lata są w tak złym stanie, że ewentualny remont byłby nieopłacalny. W ich miejscu staną nowe konstrukcje. Na razie kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami i nową organizacją ruchu w czasie rozbiórki starych wiaduktów.


4trucks.pl / Drogi Zaufania

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL