GDDKiA: Nowa droga na Podlasiu

fot. Rafał Malinowski

Krajowa sieć drogowa powiększyła się dzisiaj o prawie 25-kilometrowy odcinek dwujezdniowej Ósemki od Jeżewa do Białegostoku.

Jest to kolejny fragment przyszłej drogi ekspresowej S8 Warszawa - Białystok. Inwestycja powstaje przy wsparciu środków unijnych.

Z Białegostoku w kierunku Warszawy, na odcinku Jeżewo-Białystok kierowcy mają już do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Obok jezdni głównej, na drogach serwisowych odbywa się ruch lokalny. Do chwili zakończenia prac wykończeniowych, na całym odcinku obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu z ograniczeniem prędkości do 90 km/h.Rozbudowa drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Jeżewo -Białystok rozpoczęła się w 2009 roku w systemie "Projektuj i buduj". Wykonawcą jest konsorcjum firm: Mota-Engil Polska S.A., Strabag sp. z o.o. oraz Transprojekt Gdańsk sp. z o.o. Wartość kontraktu budowlanego opiewa na prawie 680 mln zł, koszt całkowity projektu (wykupy, prace dokumentacyjne, archeologia itp.) 900 mln zł, a poziom dofinansowania z POIŚ - 528 mln zł.

Inwestycja jest współfinansowana z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.


4trucks.pl / GDDKiA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL