Continental zadba o bezpieczną podróż na Euro 2012

Continental zadba o bezpieczną podróż na Euro 2012

contibus-przystanek-4truckspl

W ramach mistrzostw UEFA EURO 2012 osiem reprezentacji rozegra w Polsce swoje mecze grupowe.

W Gdańsku i Warszawie odbędą się spotkania ćwierćfinałowe i półfinał Mistrzostw. Na stadionach i w strefach kibica swoje drużyny będą wspierać miliony fanów futbolu w tym ok. milion zagranicznych kibiców. Z myślą o nich Continental nie tylko wyposażył autokary drużyn w najlepsze opony w Europie, ale uruchomi również specjalne linie 40 ContiBusów kursujące w czterech polskich miastach gospodarzach mistrzostw.

continental-trasy-euro-4trucksplPrzez cały okres trwania Mistrzostw w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu kursować będą specjalne autobusy miejskie w wizualizacji Continental. W dni meczowe zapewnią bezpłatny transport kibiców pomiędzy stadionami ze strefami kibica. W pozostałe dni wspomogą flotę autobusów miejskich, ale nadal będą bezpłatne. Wraz z ContiBusami w miastach ustawione zostaną specjalne przystanki nawiązujące wyglądem do ławki rezerwowych. W trakcie spotkań hostessy czekające na przystankach będą udzielały wsparcia fanom podróżującym autobusami.  

Ogumienie jest kluczowym elementem pojazdu decydującym o bezpieczeństwie pasażerów, dlatego wszystkie ContiBusy wyposażone zostaną w doskonałe opony HSU 1 EM Edition. Jest to limitowana seria bieżnika miejskiego przygotowana specjalnie z myślą o Mistrzostwach. Na jej bokach wytłoczone zostały emblematy w kształcie piłeczek oraz żółte logo Continental.

marcin-cywinski-continental-4trucksplMarcin Cywiński Marketing i PR Dział Opon Użytkowych Continental Opony Polska:
- Powierzchnia kontaktu opony z drogą jest wielkości pocztówki, dlatego właściwości bieżnika mają decydujący wpływ na bezpieczeństwo pasażerów. Zależy nam, aby zarówno kibice, jak i zawodnicy mieli zagwarantowaną komfortową i bezpieczną podróż, o czym będą się mogli przekonać podróżując autobusami wyposażonymi w nasze opony.

Opona autobusowa eksploatowana w trudnych warunkach miejskich jest jednym z najciężej pracujących elementów autobusu. Narażona jest na otarcia o ostre krawężniki a częste ruszanie z miejsca i hamowanie oraz zmienność obciążenia przyspiesza jej zużycie. Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa kibicom, opony będą codziennie sprawdzane według najwyższych standardów Continental obowiązujących w sieci serwisowej Conti360o. W każdym mieście oddelegowane zostaną 2 samochody serwisowe. Serwisanci Conti360o codziennie będą sprawdzali stan ogumienia. Gdy zajdzie potrzeba wymienią opony na nowe, a w awaryjnych przypadkach są w stanie usunąć awarię w każdym punkcie miasta na wezwanie kierowcy.

4trucks.pl / Continental Opony PolskaWyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL