Na Osi 25 lipca

Na Osi 25 lipca


A
utorzy programu Na Osi zapraszają na kolejny premierowy odcinek, w którym m.in.:

Wielton naczepa do AGD
Prezentujemy naczepę kurtynową z rodziny NS, którą wyposażono w system zabezpieczania ładunku safety-lock, oraz rozsuwany portal tylny, ułatwiający załadunek niektórych towarów. Za sprawą tego rozwiązania wjechanie z ładunkiem o szerokości bliskiej 2,5 metrom jest niezwykle proste, bo rozstaw tylnych słupków szybko można zwiększyć o metr. Każdy z nich da się odsunąć na bok o 500 mm.

Mercedes Actros odkurzacz
Samochód specjalny, zbudowano w oparciu o 3 osiowe podwozie Mercedesa Actrosa z dzienną kabiną i silnikiem spełniającym normę Euro 5. Ale w tym aucie istotną rolę gra zabudowa, jakiej dotychczas w Polsce zupełnie nieznaliśmy. Najkrócej samochód można określić jako gigantyczny, samobieżny odkurzacz. Do czego takie cudo może się nadawać - postaramy się opowiedzieć przedstawiając ten pojazd bliżej.

International Lone Star
Mogłoby się wydawać, że ociekające chromem ciężarówki można spotkac jedynie na zlotach. Jednak okazuje się, że w Ameryce moda na takie auta ciągle trwa. Przykładem tak właśnie wykonanej, seryjnej ciężarówki, jest International Lone Star. Choć ilość budowanych rocznie aut daje podstawę do określenia „seria kolekcjonerska”. Bo też właśnie z myślą o szczególnie zapalonych miłośnikach motoryzacji użytkowej te ciężarówki są produkowane. I mimo tego, że ten wręcz nieziemsko wyglądający samochód sporo kosztuje, to na brak chętnych do jego zakupu producent nie narzeka..

VII Zlot KAC w Deszcznie
Budząca na całej trasie przejazdu spore zainteresowanie kawalkada blisko 100 ciężarówek, z których pierwszą, otwierającą konwój prowadził sam Wójt Gminy Deszczno, była pierwszą atrakcją VII Międzynarodowego Zlotu Kierowców Aut Ciężarowych w Deszcznie. Długi sznur pojazdów prowadzony przez radiowóz policyjny i pilota z ITD jadącego motocyklem przemierzył około 20 kilometrową pętlę Deszczno – Gorzów – Deszczno i przy donośnym wtórze trąb zameldował się na parkingu przy stacji paliw. Kiedy już samochody zapełniły szczelnie cały plac można było wystartować z obficie ułożonym programem dnia. 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL