Karty ratownicze w samochodach marki Volkswagen

Karty ratownicze w samochodach marki Volkswagen

Volkswagen oferuje karty ratownicze do swoich samochodów, zachęca również kierowców do skorzystania z oferty darmowego "przeglądu bezpieczeństwa", podczas którego otrzymają oni bezpłatnie kartę właściwą do posiadanego samochodu.

Celem karty ratowniczej jest zwiększenie skuteczności akcji ratunkowych oraz pracy jednostek straży pożarnej na miejscu wypadku.

Marka Volkswagen przyłączyła się do europejskiej inicjatywy organizując ogólnopolską akcję u swoich Partnerów Serwisowych, w ramach której oferuje klientom bezpłatny "przegląd bezpieczeństwa", bezpłatną kartę ratowniczą oraz naklejkę informacyjną na szybę. Karty ratownicze pojazdu stosowane są przez coraz większą liczbę marek samochodowych w Europie. Volkswagen Group Polska, jako pierwszy importer w naszym kraju, będzie udostępniał karty bezpieczeństwa do oferowanych samochodów.

Karta ratownicza to kartka w formacie A4 przedstawiająca schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami, takich jak: umiejscowienie wzmocnień karoserii, rozmieszczenie poduszek bezpieczeństwa, gazowych napinaczy pasów bezpieczeństwa, czy też akumulatora. Karta ratownicza ma ustandaryzowaną formę (symbole, oznaczenia) rozpoznawalną na terenie całej Unii Europejskiej.

Każdy właściciel Volkswagena będzie mógł zgłosić się do Partnera Serwisowego, gdzie bezpłatnie zostanie przeprowadzony tzw. "przegląd bezpieczeństwa" i samochód - także bezpłatnie - wyposażony zostanie w kartę ratowniczą, a na przedniej szybie pojawi się naklejka informująca o karcie umieszczonej we wnętrzu. Szczegółowe informacje o karcie ratowniczej, warunkach jej pozyskania oraz adresach stacji biorących udział w akcji można znaleźć na stronie www.kartanaratunek.pl.

Samochody marki Volkswagen już na etapie projektowania, tworzone są z myślą o zapewnieniu jak największego bezpieczeństwa kierowcy i pasażerom. Volkswagen na przykład jako pierwszy wprowadził do klasy aut kompaktowych, jako element standardowego wyposażenia, hamulec multikolizyjny. System ten podczas wypadku, po pierwszym uderzeniu, wytraca automatycznie prędkość auta i zapobiega dalszemu, niekontrolowanemu toczeniu się auta.


4trucks.pl / Volkswagen Group Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL