Kierowcy ciężarówek poszukiwani

kierowca poszukiwany

Poważny wypadek na A72 w pobliżu Köditz.

 

W nocy z piątku na sobotę (13.12.2019) kierowca ciężarówki spowodował poważny wypadek na autostradzie w kierunku Chemnitz, informuje policja. Około 23:10 prawdopodobnie przegapił zjazd Köditz, i zamiast jechać do następnego zjazdu, zatrzymał swój zestaw, a następnie zaczął cofać.

Było ciemno, a ruch wyjątkowo duży. Kierowcy innych pojazdów zauważywszy, w ostatniej chwili, cofającą ciężarówkę wykonywali przeróżne różne manewry mające na celu nie dopuścić do zderzenia. Inny kierowca ciężarówki widząc niebezpieczny manewr kolegi chciał go szeroko ominąć. Szybko zmienił pas z prawego na lewy. Nie zauważył jednak jadącego obok Volkswagena.

Naczepa ciągnika złapała Volkswagena i przycisnęła samochód do środkowej poręczy. Caddy został przeciągnięty około 20 metrów i zatrzymał się całkowicie na lewym pasie. Na szczęście kierowca , 62-letni mężczyzna, nie został ranny. W następstwie kolizji uszkodzeniu uległ jeszcze inny pojazd osobowy.

Obaj kierowcy ciężarówek kontynuowali dalej jazdę, jak gdyby nic się nie stało. Ofiara nie mogła opisać, jak wyglądała druga ciężarówka. Policja poszukuje kierowców obu ciężarówek.

Przeczytaj też:
Polska ciężarówka wycofana z ruchu. Kierowca źle zabezpieczył ładunek

W dniu 25 marca 2020 r. około godziny 9.20 na autostradzie A2 niedaleko miejscowości Tribuswinkel policjanci zatrzymali polską ciężarówkę.

 

Płonąca ciężarówka podczas weekendowego odpoczynku naraża na pożar inne samochody

Spalone ciężarówki z naczepami w strefie odpoczynku Bayerwald na autostradzie A3 (Bawaria).

 

Polska ciężarówka z wyposażeniem medycznym uległa wypadkowi pod Verínnie

W środę około godziny 1:15 w nocy polska ciężarówka jadąca z Portugalii. W kabinie podróżowały dwie osoby.

ZMPD - Tarcza nie wystarcza

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce uważa, że pakiet pomocowy rządu dla przedsiębiorców jest niewystarczający.

 

Strajk stacji benzynowych we Włoszech

Na dzisiaj i jutro zaplanowany jest strajk stacji benzynowych we Włoszech.

 

Czesi łagodzą przepisy dla kierowców ciężarówek

Ministerstwo Transportu Republiki Czeskiej zezwala na ogólne zwolnienie z zakazu jazdy autostradami i drogami szybkiego ruchu w tym kraju.

 

Czas pracy kierowców ciężarówek. Jak wyglądają nowe regulacje w krajach UE

Ministerstwa transportu w całej Europie zaczynają obecnie łagodzić istniejące prawo dotyczące kierowców samochodów ciężarowych.

 

Koronawirus w transporcie. Środki zapobiegawcze, które każdy kierowca ciężarówki powinien stosować

Kierowcy ciężarówek i autobusów są szczególnie narażeni na kontakt z wirusem. Nikt nie zastanawia się w jakich warunkach pracują.

 

Wpływ koronawirusa na transport drogowy. Relacja kierowcy ciężarówki z Włoch

Znamy już oficjalne komunikaty, pora na relacje samych zainteresowanych. Oto list jednego z kierowców przebywających w okolicy Milano.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL