Odblaski ratują życie pieszym i rowerzystom

Odblaskowi pl

Wyjdź z cienia i zostań odblaskowym bohaterem!

 

To hasło, które przyświeca ogólnopolskiej kampanii społecznej Odblaskowi.pl. Jej celem jest zaszczepienie w Polakach nawyku noszenia odblasków. Kierowcy ciężarówek mogli by dużo powiedzień na temat nieoświetlonych poboczy dróg z których wyłaniają się niewidoczne rowery lub nieoznakowani piesi.

Od 10 lat Odblaskowy Patrol z Zebrą na czele przemierza Polskę i uświadamia, że nawet mały element odblaskowy może uratować życie. Odwiedza szkoły, przedszkola, centra handlowe i instytucje po to, by rozdawać odblaski, a poprzez zabawę i prosty przekaz edukuje w zakresie zasad ruchu drogowego oraz świadomych zachowań na drodze.
Akcję wspierają zaangażowani Ambasadorzy, m.in.: Kamil Stoch, Grzegorz Krychowiak, Jakub B. Bączek, Abelard Giza, Marcin Daniec, Magdalena Kumorek, Wiola Czepińska-Wilk, C-Bool, Gosia Rdest, Paweł Skóra i inni.

Obowiązek noszenia odblasków mamy tylko w terenie niezabudowanym. Odblaskowi zachęcają jednak, by nosić je także w mieście, ponieważ nie zawsze możemy liczyć na dobre oświetlenie dróg. Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo, widzieć nie znaczy być widocznym dla kierowcy.

Redakcja 4Trucks.pl przystępuje do akcji i będzie wspierać działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL