WITD: Kierowca bez wyobraźni

WITD: Kierowca bez wyobraźni

W dniu 19.02.2014r. inspektorzy z WITD w Krakowie - Oddział Terenowy w Nowym Targu zatrzymali do kontroli zespół pojazdów składający się z samochodu ciężarowego i przyczepy, należący do polskiego przewoźnika.

Właściciel pojazdu wykonywał przewóz na potrzeby własne 24 ton ładunku drewna ze Słowacji do Polski.

Podczas oględzin pojazdu, ujawniono liczne usterki stanu technicznego zarówno samochodu jak i przyczepy mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W samochodzie można było dostrzec wycieki oleju z dźwigu HDS, popękane obie tarcze hamulcowe (oś pierwsza), luzy na urządzeniach sprzęgających pojazd z przyczepą, luzy w zawieszeniu (oś trzecia - stabilizator).

W przyczepie natomiast inspektorzy stwierdzili luzy w zawieszeniu (oś trzecia - elementy metalowo-gumowe resorów), nadmiernie zużyty bieżnik opon, luzy na połączeniu dyszla przyczepy z wózkiem (oberwana tulejka), popękaną ramę główną poprzeczną, oberwane okładziny hamulcowe.

W związku z powyższym kierującego ukarano mandatem karnym w wysokości 900 zł za zły stan techniczny pojazdów oraz niewłaściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku oraz zatrzymano dowody rejestracyjne i zakazano dalszej jazdy.


4trucks.pl / WITD Kraków

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL