A1 z Włocławka do Kowala będzie otwarta na wiosnę

A1 z Włocławka do Kowala będzie otwarta na wiosnę

Na 19-kilometrowym odcinku autostrady A1 od węzła Włocławek Zachód do węzła Kowal wciąż prowadzone są prace.

Tym fragmentem trasy pojedziemy wiosną bieżącego roku. Natomiast już od grudnia kierowcy mogą poruszać się nowym odcinkiem A1 z Czerniewic do Włocławka o długości 45 km.

Od grudnia 2013 roku na odcinku A1 węzeł Czerniewice - węzeł Włocławek Zachód obowiązuje warunkowe pozwolenie na użytkowanie pasa jezdnego. Trasa główna oraz elementy bezpieczeństwa zostały udostępnione kierowcom, mimo że nadal kontynuowane są prace na drogach lokalnych, serwisowych, MOP-ach oraz Punktach Poboru Opłat.

Fragment z Czerniewic do Włocławka to dwa pierwsze odcinki autostrady oraz część trzeciego i jest to w sumie 70 procent nowej trasy. Na pozostałych 19 km drogi od Włocławka do Kowala wciąż trwają intensywne prace.

GDDKiA wyjaśnia, że brak wymaganej nośności rusztu wykonanego przez poprzedniego wykonawcę spowodował konieczność przeprowadzenia dodatkowych badań oraz opracowania dokumentacji projektowej, która przewiduje dodatkowe wzmocnienie rusztu. Co więcej, obecny wykonawca był zmuszony do przerwania prac na obiekcie w zakresie wykonywania płyty jezdnej.

Obecny wykonawca zajmuje się teraz kontynuacją prac. Całą trasę z Włocławka do Kowala powinien dokończyć w II kwartale bieżącego roku. wówczas zacznie ona służyć kierowcom.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL