Wybrany wykonawca wylotu na Janki na S8

Wybrany wykonawca wylotu na Janki na S8

Już w kwietniu może rozpocząć się budowa długo oczekiwanego wylotu z Warszawy na Janki, na odcinku S8 Opacz-Paszków.

W piątek została wybrana najkorzystniejsza oferta w postępowaniu na zaprojektowanie i wybudowanie tego odcinka. Została złożona przez firmę Strabag Sp. z o.o. na kwotę ponad 565 mln zł brutto.

Żadna spośród pięciu złożonych ofert ani żaden wykonawca nie został w tym postępowaniu odrzucony ani wykluczony. Dokumenty z postępowania zostały przekazane już do kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Umowa może zostać podpisana jeszcze w marcu. Zgodnie z warunkami kontraktowymi budowa powinna zakończyć się w ciągu 32 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Janki - Raszyn to droga krajowa, na której wspólnie przebiegają drogi krajowe nr 8 i nr 7 tworząc wspólny wjazd do Warszawy. Średnie natężenie dobowe na tej drodze wynosi 61 240 pojazdów przy jednoczesnej gęstej zabudowie, powodując, że jest to jeden z najbardziej obciążonych odcinków drogowych w Polsce. Dzięki nowej drodze, w Alei Krakowskiej na odcinku od ul. Łopuszańskiej do Raszyna, ruch spadnie o około 25 tysięcy pojazdów na dobę, a w roku 2025 nawet o 50 tysięcy pojazdów na dobę.

Zamówienie pn. "zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S8 na odc. Salomea - Wolica" wraz z powiązaniami z dk nr 7, odc. Paszków - Opacz -Łopuszańska (odcinek pozamiejski)” to m.in. budowa odcinka drogi ekspresowej od węzła Opacz do węzła Paszków (na odcinku Opacz - Janki Małe, na odcinku Janki Małe - Paszków) wraz z odcinkiem drogi o klasie GP (główna przyspieszona) od węzła Janki Małe do skrzyżowania z drogą wojewódzką 721 wraz z budową obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej i w ciągu dróg krzyżujących się z drogą ekspresową, drogi klasy GP, budowa węzłów drogowych: Sokołowska, Janki Małe, Paszków; budowa obwodu utrzymania, miejsca kontroli pojazdów dla Inspekcji Transportu Drogowego i Miejsca Obsługi Podróżnych.


4trucks.pl / GDDKiA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL