Przebój sezonu zimowego 2012/2013

Przebój sezonu zimowego 2012/2013

Wyniki tegorocznych testów opon zimowych potwierdzają, że Continental nie ma sobie równych w projektowaniu bieżników na zimę.

Jego najnowsza ContiWinterContact TS 850 zwyciężyła w najbardziej prestiżowych testach opracowanych przez ADAC, ÖAMTC, TSA oraz pisma motoryzacyjne takie jak Auto Świat, Auto Moto i Motor.

Twórcy rankingów przetestowali dziesiątki opon na wszystkie możliwe sposoby. Porównali ich właściwości, nie tylko w zakresie oporów toczenia i hamowania na mokrej nawierzchni, ale również pod względem odporności na aquaplaning, przyczepności na śniegu, trwałości i w kilkunastu innych kategoriach. Jeszcze nigdy eksperci nie byli tak zgodni. Wszyscy uznali, że najlepszą oponą na zimę jest ContiWinterContact TS 850.

W corocznym teście opon w rozmiarze 205/55 R 16 opracowanym przez niemiecki automobilklub ADAC, austriacki ÖAMTC i szwajcarski TSA zwyciężyła nowa ContiWinterContact TS 850. Eksperci docenili doskonałe właściwości trakcyjne bieżnika na śniegu i lodzie, jak również w zakresie zużyciu paliwa i trwałości, wskazując tym samym na jej zbalansowaną naturę.

Magazyn motoryzacyjny Auto Świat przetestował 42 opony zimowe i również uznał, że najlepszą zimówką w 2012 r. jest ContiWinterContact TS 850. Nowy bieżnik Continental uzyskał najwyższe noty we wszystkich zimowych kategoriach, a przede wszystkim bezkonkurencyjna okazała się w hamowaniu na śniegu. Dzięki zwiększeniu o 10% liczby "gryzących" śnieg krawędzi ContiWinterContact TS 850 zatrzymała pojazd o 6 metrów bliżej niż jakakolwiek inna opona. Do podobnych wniosków doszli autorzy rankingu Auto Moto, którzy zwrócili uwagę przede wszystkim na znakomitą trakcję opony w zimowych warunkach, krótką drogę hamowania i jej trwałość. ContiWinterContact TS 850 została również zdecydowanym zwycięzcą rankingu tygodnika Motor. Zespół redakcyjny testujący nową zimówkę firmy Continental docenił jej wszechstronność i bardzo niskie opory toczenia.

Oprócz ContiWinterContact TS 850, także inne opony zimowe firmy Continental otrzymały wysokie noty w tegorocznych testach. W rankingu ADAC ContiWinterContact TS 800 zajęła drugie miejsce wśród opon do małych aut. Natomiast opona ContiCrossWinter uplasowała się w ścisłej czołówce najlepszych opon do samochodów typu SUV.

Nowa ContiWinterContact TS 850 dedykowana jest do samochodów klasy średniej i kompaktowych. Opona dostępna jest w 29 rozmiarach z homologacją dla 190 km/h i 240 km/h.

 

4trucks.pl / Continental Opony Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL