Odcinkowy pomiar prędkości A4

Na autostradzie A4 powstał odcinkowy pomiar prędkości

Zakończył się montaż kamer do odcinkowego pomiaru prędkości.

Objęty zostanie nim 8-kilometrowy odcinek autostrady A4 w okolicy pomiędzy Kątami Wrocławskimi a Kostomłotami.

Jak informuje GDDKiA wybór lokalizacji poprzedziła analiza bezpieczeństwa ruchu drogowego wykonana wspólnie z GITD. Autostrada na tym odcinku nie ma pasa awaryjnego i obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 110 km/h. W latach 2018-2022, tylko na tym odcinku doszło do prawie trzydziestu wypadków, w których zostało poszkodowanych około pięćdziesiąt osób. Na odcinku od Wrocławia do Legnicy dochodzi niemal codziennie do zdarzenia drogowego. Ze względu na skalę wypadków konieczne jest objęcie tego rejonu stałą kontrolą prędkości.

Za funkcjonowanie odcinkowych pomiarów prędkości odpowiada CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, komórka organizacyjna GITD). System odcinkowego pomiaru prędkości pomiędzy Kątami Wrocławskimi a Kostomłotami ma ruszyć jeszcze w lipcu br.

Info: GDDKiA

Przeczytaj też:
Potrójna obsada w ciężarówce Kierowcy ciężarówki poruszali się w czasie zakazu i stracili prawo jazdy na 3 miesiące.
Polska ciężarówka z nagrodą MAN Truck Champion 2023 W konkursie, w którym brało udział 18 krajów zwyciężyła ciężarówka z Polski. White Lion z Dolnego Śląska podbił serca fanów ciężarówek z całej Europy.
Paliwo ponad normę Zespół pojazdów był wyposażony w trzy stałe zbiorniki paliwa.
Ile można zaoszczędzić jadąc ciężarówką 85 km/h? Wielton Logistic redukuje prędkość maksymalną do 85 km/h w swojej flocie ciągników siodłowych.
Kogo dotyczy zakaz wyprzedzania na autostradach? Wchodzi w życie ustawa dotycząca bezpłatnych autostrad oraz zakazu wyprzedzania się ciężarówek na autostradach i drogach szybkiego ruchu.
Kontrole w transporcie kontenerów Zespół kontrolny z WITD w Gdańsku w dniu 01 czerwca 2023r. w godzinach popołudniowych prowadził działania kontrolne na trasie S7, gdzie inspektorzy wzięli pod lupę kierowców ciężarówek z ładunkami w kontenerach.
Wyścig słoni na sprawa polska - wypowiedź ministra A.Adamczyka W czwartek 18 maja br., w godzinach porannych, minister Andrzej Adamczyk opowiadał o kolejnym sukcesie rządu, który zamierza uwolnić kierowców samochodów osobowych i motocykli od opłat na płatnych odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA.
Transport nienormatywny zmylił inspektorów W dniu 8 maja br. podczas typowania pojazdów do kontroli, inspektor pełniący służbę na motocyklu zwrócił uwagę na pojazd członowy, przewożący otwarty 40 stopowy kontener na niskopodwoziowej naczepie.
Groźny pożar naczepy z ładunkiem niebezpiecznym W dniu 10 maja doszło do groźnego dla środowiska pożaru naczepy. Transport nie miał oznakowań ADR.