Wielton Logistic transport

Ile można zaoszczędzić jadąc ciężarówką 85 km/h?

Wielton Logistic redukuje prędkość maksymalną do 85 km/h w swojej flocie ciągników siodłowych.

Wieluński producent naczep podejmuje aktywne działania w celu oszczędności zużycia paliwa. Z tego powodu w spółce Wielton Logistic zostały podjęte działania mające na celu ograniczenie maksymalnej prędkości ciężarówek do 85 km/h - wszystkich ciągników siodłowych floty Wielton Logistic.
Dzięki wdrożeniu nowego projektu każdy ciągnik siodłowy zużywa około 0,7l paliwa mniej na 100 km, co przekłada się na duże oszczędności w skali miesiąca oraz redukcję CO2 o ponad 5500 kg.

Firmy nieustannie poszukują innowacyjnych rozwiązań niskoemisyjnych. Dlatego Wielton we flocie, liczącej ponad 30 zestawów, zmniejszył maksymalną prędkość z 90 km/h do 85 km/h. Wielton Logistic przeprowadził testy, które potwierdziły, że dzięki redukcji prędkości o 5 km/h ciągnik siodłowy spala o 0,7 l paliwa mniej na 100 km. Wprowadzona redukcja prędkości przełożyła się nie tylko na zmniejszenie zużycia paliwa i kosztów prowadzenia działalności, ale także na mniejszą emisję CO2.
Przy założeniu średniej hurtowej ceny paliwa w danym miesiącu i trasy jaką pokonuje w tym okresie każdy z ciągników siodłowych okazało się, że łącznie w miesiącu
Jak łatwo obliczyć Wielton Logistic tą drogą może zaoszczędzić przeszło 14 000 zł, co w skali roku daje już ponad 170 000 zł oszczędności.

- Przeprowadziliśmy liczne obliczenia i symulacje, które skłoniły nas do zmniejszenia prędkości floty z 90km/h do 85 km/h. Zmiana ta nie wpłynęła negatywnie na nasze możliwości przewozowe. Niezmiennie wszystkie zlecenia realizujemy na bieżąco i bez opóźnień. Jednocześnie wprowadzona zmiana miała pozytywny wpływ na redukcję zużycia paliwa i bardziej ekonomiczną jazdę naszych kierowców. Cieszymy się, że nasz projekt ma korzystny wpływ na środowisko naturalne, a przy tym generuje finansowe oszczędności – mówił Błażej Walkowiak, Prezes Zarządu Wielton Logistic Sp. z o.o.

Wielton Logistic odpowiada za transport komponentów i gotowych produktów pomiędzy spółkami Grupy Wielton oraz dostarczanie zamówień do klientów. Spółka obsługuje także przewóz międzynarodowy na terenie całej Europy. Firma zmniejszyła maksymalną prędkość pojazdów swojej floty od października 2022 r. Flota Wielton Logistic składa się obecnie z 33 ciągników samochodowych. Pod koniec ubiegłego roku do floty dołączyło 7 ciagników siodłowych IVECO S-WAY.

Przeczytaj też:
Sposoby na obniżenie kosztów floty z telematyką Systemy telematyczne do zarządzania flotą są opracowywane z myślą o zapewnieniu pełniejszej kontroli nad wykorzystywaniem pojazdów, zwiększeniu wydajności i szeroko pojętej optymalizacji realizowanych zleceń. Dzięki zebranym danym można podejmować efektywniejsze i niezawodne decyzje w celu obniżenia całkowitego kosztu utrzymania floty.
Daimler Truck przeprowadza intensywne testy systemów wspomagających bezpieczeństwo W ramach przeprowadzonych ostatnio szeroko zakrojonych testów skupiono się przede wszystkim na systemach asystujących, które będą montowane w ciężarówkach i autobusach Daimler Truck od kwietnia 2024 r.
110 lat marki Textar Za oficjalny początek marki Textar przyjmuje się datę 23 lipca 1913 roku.
Mobil Delvac: trzy nowe kategorie olejów silnikowych już dostępne w Polsce Ultra, Modern i Legend to trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w polskiej sieci sprzedaży.
Cyfrowe wyświetlacze w ciężarówkach Scania Kierowcy Scania zyskają większą kontrolę nad pojazdem i jego otoczeniem dzięki sygnałom wysyłanym przez czujniki za każdym razem, gdy zbliża się zagrożenie lub konieczność podjęcia działania.
Firma TIRMET z nowym serwisem IVECO Firma TIRMET uruchomiła w Gręzowie pod Siedlcami swój nowy oddział, w którym będzie prowadzona sprzedaż oraz kompleksowa obsługa serwisowa pojazdów marki IVECO.
Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów pod koniec wakacji W grupie samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t DMC w sierpniu 2023 r. według analiz PZPM przygotowanych na podstawie wstępnych danych CEP, zarejestrowano 4244 nowe pojazdy użytkowe. To jest znacznie więcej niż przed rokiem (+62 %) i więcej niż w lipcu br. (+37,3%).
Najchętniej kupowana ciężarówka Volvo ma już 30 lat Dziś mija 30 lat, odkąd Volvo Trucks wprowadziło na rynek model FH, najlepiej sprzedającą się ciężarówkę w historii firmy.
DAF XB - do dystrybucji miejskiej DAF wprowadza na rynek pełną gamę pojazdów dystrybucyjnych w klasach od 7,5 do 19 ton DMC. Model XB to również ciężarówki elektryczne z zasilaniem akumulatorowym.