Kierowcy ciężarówek powracający z Wysp mogą nie dojechać na Święta

Promy Dover

Bardzo trudna sytuacja, dla kierowców ciężarówek, trwa obecnie na przeprawach do i z Wielkiej Brytanii.

 

Wszyscy pamiętamy ogromne kroki ciężarówek, przed Świętami Bożego Narodzenia, w oczekiwaniu na przeprawę na kontynent. Wydaje się, że sytuacja znowu się powtórza. Drogi dojazdowe do tunelu i na promy w Dover są zblokowane około 30 godzinnym oczekiwaniem kierowców ciężarówek na przeprawy przez kanał. Pierwsze kłopoty zaczęły się po tym, jak firma promowa P&O Ferries wstrzymała kursy swoich statków zwalniając prawie 800 pracowników. Cały ciężar przepraw musiały wziąć na siebie konkurencyjne podmioty, ale np. firma promowa DFDS. Ale wydaje się, że nikt tak na prawdę nie jest zainteresowany rozładowaniem korków. DFDS twierdzi, że pomimo zwiększenia przepustowości, nie ma wolnych mocy już na ten weekend, a to chyba nie do końca jest prawdą. Według relacji kierowców, którzy oczekują na prom, przewoźnicy promowi nie ładują pełnych frachtów i statki odpływają nie w pełni załadowane.

Same przeprawy promowe to nie jedyne zmartwienie kierowców. Chcąc skorzystać z przeprawy Dover-Calais natkną się oni na potężne korki. Dover tonie w ciężarówkach, a mieszkańcy mają poważne problemy z poruszaniem się samochodami. Jak podaje brytyjska gazeta Kent Online, ze względu na chaos na drogach, który rozpoczął się w zeszły piątek, kierowcy postoją w kilometrowych kolejkach na M2 i M20. Sytuacja kierowców ciężarówek jest dramatyczna. Kilkudziesięciogodzinne oczekiwanie w kolejce generuje ogromne zmęczenie i nerwową atmosferę. Raczej nie zanosi się, żeby sytuacja poprawiła się do Świąt zadbały o to wspólnie Anglia oraz Francja.

Przeczytaj też:
MAN TGX w niezwykłej wersji zabudowy Powiększa się sieć siłowni Truckers GYM

W dniu 9 sierpnia br. na terenie SVG Autohof Merenberg (Niemcy) otwarta zostanie kolejna siłownia Truckers Gym. Będzie to 109 tego typu obiekt w Europie i 24 na terenie Niemiec.

Wygraj zaproszenie na wyjątkowe szkolenie Textar

Textar Brake Clinic pozwala m.in. poznać wpływ błędów montażowych na funkcjonowanie układu hamulcowego.

Warszawa bez zakazów jazdy dla ciężarówek

Do 30 września S2 w Warszawie bez ograniczeń czasowych dla ciężarówek.

Kierowcy ciężarówek z Ukrainy bez powtórnych egzaminów

Komisja Europejska w Brukseli zdecydowała, że ​​prawa jazdy zawodowych kierowców z Ukrainy będą również uznawane bez wymiany lub nowego egzaminu na prawo jazdy.

Działania DYSTANS na podwrocławskim odcinku A4

W środę 13 lipca br. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadzili kolejne działania pod kryptonimem "Dystans".

Kolejna sieć stacji benzynowych z rabatem 30 groszy dla kierowców

Sieć stacji paliw MOYA wprowadza wyjątkową wakacyjną promocję na paliwo.

Blokada nocna w ciężarówkach DAF nowej generacji

Firma DAF wprowadza zmodernizowaną blokadę DAF Night Lock dla serii ciężarówek DAF nowej generacji. Blokada Night Lock może być dostarczona w każdym nowym XF, XG i XG⁺ i jest również dostępna, jako rozwiązanie modernizacyjne u wszystkich oficjalnych dealerów DAF.

Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza?

Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza? Często spotykamy się z tytułami TIR przejechał drogą... lub kierowca TIRa wymusił pierwszeństwo... To potoczne określenie nie oznacza wcale samochodu ciężarowego, a jest to, mówiąc w skrócie, karnet w międzynarodowym ruchu drogowym.

Wyszukiwarka

Informacje