Volvo Trucks dostarczy podwozia do konwersji elektrycznej dla Futuricum. Faun zajmie się sprzedażą e-ciężarówek

Volvo FH elektryczne ciężarówki

Zakres zamówienia na ciężarówki Volvo obejmuje dostawę podwozia, współpracę przy sprzedaży oraz dostęp do istniejącej infrastruktury posprzedażowej.

 

Designwerk i Volvo Trucks współpracują ze sobą w Szwajcarii od około czterech lat. Szwedzki producent pojazdów użytkowych dostarcza szwajcarskiej firmie podwozia z serii Volvo FM, Volvo FMX i Volvo FH, które następnie Designwerk poddaje elektryfikacji i sprzedaje pod własną marką Futuricum. Długoletnia umowa o współpracy istnieje między firmami od 2019 roku. Teraz firmy idą o krok dalej i rozszerzają współpracę o Niemcy.

Wzorując się na istniejącej umowie, Designwerk w Niemczech korzysta z gwarancji dostawy na zakup podwozi Volvo oraz ze wsparcia sprzedaży. Wraz z podpisaniem Volvo Trucks przyznaje również dostęp do swoich serwisów w Niemczech. W rezultacie obie firmy mogą oferować umowy serwisowe i naprawcze, a także przedłużenie gwarancji do dziesięciu lat. Klienci e-ciężarówek są obsługiwani we wszystkich serwisach Volvo Trucks.

Ciekawostką jest, że Szwajcarzy (Designwerk) zawarli niedawno umowę z firmą Faun. Niemiecki producent pojazdów użytkowych przejmie dystrybucję elektrycznych ciężarówek marki Futuricum na terenie UE. - Grupa Faun ma silną pozycję, zwłaszcza w sektorze komunalnym - powiedział przedstawiciel Designwerk.

Przeczytaj też:
Firma LINK w nowym roku z nowymi ciężarówkami - DAF XF

Firma LINK wzbogaciła swoją flotę o 20 nowych ciągników siodłowych DAF XF FT. To pierwsza partia, z kontraktu na dostawę 83 ciężarówek DAF XF na ten rok.

 

Amazon chce kupić do 2500 elektrycznych ciężarówek

Do 2025 roku Amazon planuje zakup do 2500 całkowicie elektrycznych ciężarówek Lion 6 i Lion 8 od kanadyjskiego producenta Lion Electric.

 

Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych? Mocny finisz przewoźników w grudniu

W grudniu 2020 r. zarejestrowano 2448 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to więcej aż o 37,9% niż rok wcześniej.

 

Elektryczne samochody dostawcze MAN TGE we flocie DPD Polska

W pierwszym kwartale 2021 roku do floty DPD Polska trafi 50 w pełni elektrycznych samochodów dostawczych marki MAN TGE.

 

Kiedy Rajd Dakar z samochodami napędzanymi wodorem?

W styczniu w Arabii Saudyjskiej rozegra się najsłynniejszy rajd świata - Dakar.

 

Ekologia w mieście - elektryczne i gazowe autobusy w 2020 roku

Coraz więcej w Polsce rejestruje się pojazdów z napędami alternatywnymi.

 

Zamówienie na 1300 ciężarówek DAF XF

Na koniec roku DAF Trucks może jeszcze pochwalić się niemałym zamówieniem. Hiszpański przewoźnik zakupił 1300 ciężarówek w kabinie Super Space Cab.

 

e-ciężarówka Mercedes-Benz na testach w Netto

Netto testuje w pełni elektryczną ciężarówkę do transportu i dostarczania towary do swoich oddziałów w Hamburgu. Dla dyskontu ważne jest, że e-ciężarówka Mercedes-Benz nie tylko jeździ cicho, ale jest również bezemisyjna.

 

Kamaz zaprezentował elektryczny pojazd

Wyścig producentów samochodów o to kto jest bardziej ekologiczny dotarł również do Rosji.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL