Wjazd ciężarówką do Londynu - będą nowe zasady

asystent skrętu ciężarówka

Od 26 października 2020 r. władze Londynu chcą wprowadzić zasadę, że do miasta będą wpuszczane tzw. "bezpieczne samochody".

 

Chodzi tu urządzenia spełniające określone normy w zakresie widoczności kierowcy martwego pola. Celem jest ograniczenie dużej liczby wypadków z udziałem rowerzystów i pieszych z ciężarówkami.

W związku z tym w zależności od widoczności z kabiny kierowcy, Londyn wprowadza liczbę gwiazdek dla poszczególnych typów pojazdów. Zezwolenie "na bezpieczeństwo" wydawane jest dla każdego pojazdu, i może zawierać od 0 do 5 gwiazdek. Do 26 października 2020 r. wszystkie pojazdy, które chcą sie poruszać po Londynie będą musiały zostać zarejestrowane w "Transport for London" (TfL) i poddać się ocenie gwiazdek.

Link do rejestracji w celu uzyskania „zezwolenia na bezpieczeństwo samochodów ciężarowych” znajduje się poniżej:
https://tfl.gov.uk/modes/driving/dvs-safety-permit-application/?cid=direct-vision-permit

Pojazdy z oceną 0 gwiazdek nie będą mogły już wjeżdżać do miasta. Można jednak doposażyć te pojazdy w różne urządzenia, np.: asystenta skrętu bocznego, sygnał ostrzegawczy przed skrętem, naklejkę ostrzegawczą lub osłonę podwozia zabezpieczającą innego uczestnika ruchu przed dostaniem sie pod pojazd.

Według brytyjskiego stowarzyszenia RHA okres przejściowy na uzyskanie "zezwoleń na bezpieczeństwo samochodów ciężarowych" powinien zostać utrzymany przez TfL do 28 lutego 2021 r. Wówczas wjazd mógłby być dopuszczony bez grzywny. Od 1 marca 2021 r., za brak gwiazdek, należna byłaby kara pieniężna w wysokości 550 £ (606 euro).

Przeczytaj też:
Pakiet mobilności przyjęty. Czy wpłynie na wysokość wynagrodzeń kierowców ciężarówek?

Polscy przewoźnicy są zgodni. Największym wyzwaniem dla branży transportowej w ciągu najbliższych dwóch lat jest spowolnienie gospodarcze w Europie.

 

Przed nami gwałtowne spadki przewozów w transportach międzynarodowych

Według IRU firmy transportowe na całym świecie oczekują strat w wysokości 551 miliardów euro. Prognoza dla UE jest również pesymistyczna.

 

Niemcy dalej rozbudowują sieć drogową dla zestawów LHV

Sieć drogowa dla długich zestawów transportowych (LHV) w Niemczech jest rozbudowywana o około 200 nowych dróg. Wymagana do tego poprawka legislacyjna wejdzie w życie już niebawem.

 

Wjazd do Wielkiej Brytanii i obowiązek rejestracji dla kierowców ciężarówek

Wielka Brytania wprowadziła surowe zasady dla osób podróżujących od poniedziałku 8 czerwca.

 

Zwiększenie puli zezwoleń

Przewozy do i z krajów trzecich

Wzrost rejestracji busów
Rośnie udział lekkiej floty w transporcie zagranicznym Ułatwienia w transporcie do Holandii i Włoch

Kompleksowy pakiet obsługi

Francja – płaca minimalna

Mimo zastrzeżeń ze strony Komisji Europejskiej, francuski Minister Transportu Alain Vidal oświadczył, że podtrzymuje swoje "zdecydowane stanowisko" w zakresie zasadności wprowadzenia płacy minimalnej dla kierowców wykonujących transport międzynarodowy. Transport krajowy i międzynarodowy w liczbach

Transport krajowy cieszy się w Polsce największą popularnością – wynika z raportu Oferteo.pl, serwisu łączącego osoby poszukujące produktów i usług wraz z ich dostawcami.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL