Letnie zakazy dla ciężarówek nie w każdym landzie w Niemczech

parking ciężarówki

Z powodu kryzysu koronawirusa zakaz jazdy ciężarówkami, na ruchliwych trasach, w soboty w lipcu i sierpniu w godzinach od 7:00 do 20:00 dotyczy tylko części Niemiec.

 

Federalne Ministerstwo Transportu zwróciło na to uwagę. Według rządu federalnego stany mogą nadal wprowadzać własne zasady, aby uniknąć niedoborów dostaw.

Z tego powodu w niektórych krajach związkowych Niemiec ostatnio nie tylko przedłużono zniesienie zakazów prowadzenia pojazdów ciężarowych w niedziele i święta dla wszystkich rodzajów towarów, ale także zawieszono zakaz prowadzenia pojazdów ciężarowych. Tak jest w przypadku Meklemburgii-Pomorza Zachodniego, Dolnej Saksonii, Nadrenii Północnej-Westfalii, Szlezwiku-Holsztynu, Saksonii-Anhalt, Turyngii i Badenia-Wirtembergia. Tylko weekendy mogą jeździć przez całą dobę w weekendy wakacyjne.

Szczegóły są wyczerpująco omówione na stronie BAG: https://www.bag.bund.de/SharedDocs/Downloads/DE/Sonstige/Uebersicht_Ausnahmeregelungen_Covid19.pdf?__blob=publicationFile

W okresie wakacyjnym ciężarówki w innych krajach związkowych mogą poruszać się od 20:00 do północy w soboty i w niedziele od 0:00 do 22:00. Jednak Brandenburgia, Brema, Hamburg, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Dolna Saksonia, Nadrenia Północna-Westfalia, Nadrenia-Palatynat, Szlezwik-Holsztyn, Saksonia-Anhalt, Saksonia i Turyngia po raz kolejny przyznały tymczasowe wyłączenia zakazów, aby ciężarówki mogły pracować w niedziele i święta.

Przeczytaj też:
Co Polacy transportowali w czasie pandemii

Dane są oparte na 70 595 zleceniach transportowych użytkowników serwisu Clicktrans.pl w okresie największych obostrzeń związanych z koronawirusem. Dane są porównane z analogicznym okresem 2019 roku.

 

Europalety - co o nich wiemy?

Europaleta jest jednym z najbardziej znanych na świecie nośników ładunków - od 59 lat jest używana głównie w logistyce.

 

Asystent kierowcy ciężarówki dla samochodów w leasingu Santander Leasing

Spółki Europ Assistance Polska i Aon Polska przygotowały wspólnie pakiet usług dedykowanych kierowcom zawodowym, którzy mają leasing pojazdów ciężarowych w Santander Leasing.

 

VIVE Logistics rozpoczyna usługi logistyczne dla Biedronki

Spółka VIVE Logistics nawiązała współpracę z Jeronimo Martins Polska - właścicielem m.in. sieci sklepów Biedronka.

 

Przed nami gwałtowne spadki przewozów w transportach międzynarodowych

Według IRU firmy transportowe na całym świecie oczekują strat w wysokości 551 miliardów euro. Prognoza dla UE jest również pesymistyczna.

 

Gdzie wystąpią utrudnienia na niemieckich drogach w związku z letnim wypoczynkiem

Pomimo faktu, że wakacje w Niemczech trwają tylko sześć tygodni, są one rozciągnięte w czasie, gdyż wypadają w różnych terminach dla poszczególnych landów.

 

Ponad 150 urządzeń sanitarnych w Niemczech dla kierowców ciężarówek

Toaleta w podróży czy prysznic to - podstawowe potrzeby kierowców ciężarówek w transporcie międzynarodowym. Jednak podczas szczytu koronawirusowego wielu kierowców ciężarówek nie mogło korzystać z urządzeń sanitarnych.

 

Dwieście tysięcy kierowców zawodowych ma zabraknąć w Polsce już za dwa lata

Możliwości wsparcia w wyjściu z tej sytuacji branża dostrzega w cyfryzacji. Potwierdza to analiza McKinsey & Company, która wskazuje transport i spedycję jako ten sektor gospodarki, który ma największy potencjał automatyzacji.

 

Od lipca bez CB radia? Być może będzie okres przejściowy

Jak wiadomo od 1 lipca podczas korzystania z CB radia należy stosować zestaw głośnomówiący lub zestaw słuchawkowy.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL