Grupa HOYER planuje dostawę ponad 500 nowych samochodów ciężarowych. Jakie ciężarówki zamówili?

Hoyer ciężarówki

Decyzja na zakup nowych ciężarówek jest wynikiem największej inwestycji odtworzeniowej w historii firmy.

 

Grupa HOYER zamówiła większość ciężarówek na dostawy w Wielkiej Brytanii, ale planuje się również odmłodzenie floty w Niemczech i Polsce. Ciężarówki pochodzą od producentów ciężarówek: MAN, Scania, Volvo i po raz pierwszy będzie też DAF.

- Bezpieczeństwo naszych kierowców i innych użytkowników dróg ma najwyższy priorytet. Codziennie przewozimy towary wrażliwe i uważamy, że naszym obowiązkiem jest ograniczenie ryzyka i niebezpieczeństwa do absolutnego minimum. Dzięki innowacyjnemu sprzętowi z nawiązką spełniamy wymogi prawne i ustanawiamy standardy w tym sektorze. Ponadto kładziemy nacisk na ciągłe szkolenie naszego personelu. Regularnie i intensywnie szkolimy naszych kierowców na temat bezpieczeństwa w ramach sesji szkoleniowych i kursów online - mówi Według Rudolfa Schumachera, kierownika floty grupy HOYER w Dormagen, Niemcy.

Ciężarówki z najnowszymi systemami bezpieczeństwa

Ważnym czynnikiem w wyborze nowych samochodów są systemy bezpieczeństwa. Aktywny asystent skrętu pomaga kierowcom podczas skręcania. Kamera z szerokokątnym obiektywem zamontowanym po stronie pasażera pokazuje martwy punkt na monitorze w kabinie kierowcy podczas manewrów skrętu. Ponadto dźwięk ostrzegawczy ostrzega o obecności innych użytkowników drogi, takich jak rowerzyści lub piesi, podczas skręcania.
Samochody wyposażone są w blokadę alkoholową podłączoną do wyłącznika zapłonu, co umożliwia uruchomienie pojazdu dopiero po przeprowadzeniu testu oddechu.
Po raz pierwszy przycisk napadowy został zainstalowany we wszystkich ciężarówkach. Kierowca może obsługiwać to ręcznie w nagłych wypadkach. Następnie w biurze planowania zamówień uruchamiany jest alarm.

Oprócz większego bezpieczeństwa nowe modele ciężarówek oznaczają również większy komfort kierowcy. Rudolf Schumacher mówi: - Fakt, że nasi kierowcy mają dobre samopoczucie podczas podróży jest wynikiem tego, że mogą oni zrelaksować się po spędzeniu wielu godzin w drodze. Na przykład kierowcy długodystansowi mogą wybrać sobie grubość materaca na łóżko, aby dopasować je do swoich indywidualnych preferencji. Inne innowacje na pokładzie obejmują wbudowany telewizor i wentylowany fotel pasażera, który podczas przerw pełni funkcję relaksacyjnego fotela telewizyjnego.

Ciężarówki są wyposażone w silniki nowej generacji, które oferują wartość dodaną w zakresie wydajności ekonomicznej i zrównoważonego rozwoju. Wszystkie jednostki mają silniki Euro-6d. W sumie, po zakończeniu modernizacji, 98% floty Grupy HOYER złożonej z ponad 2200 ciężarówek będzie wyposażonych w silniki o niskim poziomie zanieczyszczenia. Cztery nowe modele ciężarówek będą eksploatowane przy użyciu alternatywnych napędów - LNG. Oznacza to, że Grupa HOYER zwiększyła do dziewięciu liczbę ciężarówek napędzanych ciekłym gazem ziemnym. Ciężarówki LNG są przeznaczone do transportu gazów i oleju. Pierwsza jednostka została zakupiona w 2018 roku.

Pierwsze jednostki zostały już dostarczone, a cała flota będzie stopniowo zastępowana do końca 2020 roku.

 

Przeczytaj też:
Tajemniczy sygnał alarmowy na morzu pochodził z ciężarówki

Tajemniczy sygnał alarmowy na zachodnim wybrzeżu Skanii (Szwecja) umknął zarówno kontrolerom ruchu lotniczego, jak i ratownikom morskim. Teraz tajemnica została rozwiązana.

Kto i kiedy ma pierwszeństwo?

Kolejność przejazdu to temat, który powinien być potraktowany priorytetowo na kursach prawa jazdy. U źle wyedukowanych kierowców często obowiązuje błędna zasada: kto szybszy ten pierwszy...

Jakie samochody wybierają Polki? Wolą sportowe czy rodzinne samochody?

W porównaniu z mężczyznami kobiety jeżdżą młodszymi samochodami o mniejszej pojemności i mocy silnika.

 

Kto szuka skradzionego DAF-a XF?

To był pracowity weekend dla funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Odzyskano trzy utracone samochody.

 

Nowe ciężarówki MAN - odkrywamy kulisy kampanii reklamowej SimplyMyTruck (video)

Agencja reklamowa Jung von Matt / Saga opracowała kampanię reklamową nowej generacji ciężarówek MAN Truck & Bus.

 

Zmiana oznakowani dróg szybkiego ruchu w Polsce

GDDKiA opracowuje projekt zmian oznakowania dróg szybkiego ruchu i wdrożyła je na wybranych 46 odcinkach nowych dróg.

 

Co grozi kierowcy ciężarówki zatrzymanego za jazdę pod wpływem alkoholu

Kierowca jadący za ciężarówką poinformował policję o dziwnym zachowaniu kierowcy samochodu ciężarowego.

 

Złodziej kradnie ciężarówkę i po chwili ma zdjęcie z fotoradaru

Dzięki temu zdjęciu policja już wie jak wygląda sprawca kradzieży ciężarówki.

 

Ciężarówka metr pod wodą, czy przejedzie?

Hiszpański kierowca ciężarówki zignorował znaki, które ostrzegały przed powodzią na autostradzie.

 

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje