Grupa HOYER planuje dostawę ponad 500 nowych samochodów ciężarowych. Jakie ciężarówki zamówili?

Hoyer ciężarówki

Decyzja na zakup nowych ciężarówek jest wynikiem największej inwestycji odtworzeniowej w historii firmy.

 

Grupa HOYER zamówiła większość ciężarówek na dostawy w Wielkiej Brytanii, ale planuje się również odmłodzenie floty w Niemczech i Polsce. Ciężarówki pochodzą od producentów ciężarówek: MAN, Scania, Volvo i po raz pierwszy będzie też DAF.

- Bezpieczeństwo naszych kierowców i innych użytkowników dróg ma najwyższy priorytet. Codziennie przewozimy towary wrażliwe i uważamy, że naszym obowiązkiem jest ograniczenie ryzyka i niebezpieczeństwa do absolutnego minimum. Dzięki innowacyjnemu sprzętowi z nawiązką spełniamy wymogi prawne i ustanawiamy standardy w tym sektorze. Ponadto kładziemy nacisk na ciągłe szkolenie naszego personelu. Regularnie i intensywnie szkolimy naszych kierowców na temat bezpieczeństwa w ramach sesji szkoleniowych i kursów online - mówi Według Rudolfa Schumachera, kierownika floty grupy HOYER w Dormagen, Niemcy.

Ciężarówki z najnowszymi systemami bezpieczeństwa

Ważnym czynnikiem w wyborze nowych samochodów są systemy bezpieczeństwa. Aktywny asystent skrętu pomaga kierowcom podczas skręcania. Kamera z szerokokątnym obiektywem zamontowanym po stronie pasażera pokazuje martwy punkt na monitorze w kabinie kierowcy podczas manewrów skrętu. Ponadto dźwięk ostrzegawczy ostrzega o obecności innych użytkowników drogi, takich jak rowerzyści lub piesi, podczas skręcania.
Samochody wyposażone są w blokadę alkoholową podłączoną do wyłącznika zapłonu, co umożliwia uruchomienie pojazdu dopiero po przeprowadzeniu testu oddechu.
Po raz pierwszy przycisk napadowy został zainstalowany we wszystkich ciężarówkach. Kierowca może obsługiwać to ręcznie w nagłych wypadkach. Następnie w biurze planowania zamówień uruchamiany jest alarm.

Oprócz większego bezpieczeństwa nowe modele ciężarówek oznaczają również większy komfort kierowcy. Rudolf Schumacher mówi: - Fakt, że nasi kierowcy mają dobre samopoczucie podczas podróży jest wynikiem tego, że mogą oni zrelaksować się po spędzeniu wielu godzin w drodze. Na przykład kierowcy długodystansowi mogą wybrać sobie grubość materaca na łóżko, aby dopasować je do swoich indywidualnych preferencji. Inne innowacje na pokładzie obejmują wbudowany telewizor i wentylowany fotel pasażera, który podczas przerw pełni funkcję relaksacyjnego fotela telewizyjnego.

Ciężarówki są wyposażone w silniki nowej generacji, które oferują wartość dodaną w zakresie wydajności ekonomicznej i zrównoważonego rozwoju. Wszystkie jednostki mają silniki Euro-6d. W sumie, po zakończeniu modernizacji, 98% floty Grupy HOYER złożonej z ponad 2200 ciężarówek będzie wyposażonych w silniki o niskim poziomie zanieczyszczenia. Cztery nowe modele ciężarówek będą eksploatowane przy użyciu alternatywnych napędów - LNG. Oznacza to, że Grupa HOYER zwiększyła do dziewięciu liczbę ciężarówek napędzanych ciekłym gazem ziemnym. Ciężarówki LNG są przeznaczone do transportu gazów i oleju. Pierwsza jednostka została zakupiona w 2018 roku.

Pierwsze jednostki zostały już dostarczone, a cała flota będzie stopniowo zastępowana do końca 2020 roku.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL